تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
کتاب «دایرةالمعارف بازی های دیکته نویسی»
دوشنبه 26 آذر 1397  |  اخبار

کتاب «دایرةالمعارف بازی های دیکته نویسی» در تاریخ 25 آذرماه با همکاری «انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر» در حضور جمعی از علاقه مندان حوزه ادبیات کودک و نوجوان، در کتابخانه دیپلماتیک مؤسسه فرهنگی اکو نقد و بررسی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، «دایرةالمعارف بازی های دیکته نویسی» نوشته اسماعیل جمالی است که نزدیک به هزار بازی آموزشی و تربیتی را در سیزده فصل، طی 560 صفحه ارائه داده و از سوی انتشارات «ندای سینا» به چاپ رسیده است.

اسماعیل جمالی در معرفی کتاب با بیان اینکه رویکرد زیرساخت های آموزشی تأکید بر این دارد که قبل از پرداختن به دانش باید به ابزار کسب دانش پرداخت، گفت: این کتاب 44 زیرساخت آموزشی، ازجمله: افزایش مهارت کلامی و نوشتاری کودکان، تقویت حافظه دیداری و شنیداری، بالا بردن آستانه صبر و اعتمادبه‌نفس را مورد هدف قرار داده است.

در این نشست خانم دکتر آرزو ریانی، منتقد، مترجم و مدرس دانشگاه، طی سخنانی به واکاوی جنبه های آموزشی کتاب پرداخت. ایشان با اشاره به اینکه «دایرةالمعارف بازی های دیکته نویسی» مهارت درست نویسی، نمایش نامه نویسی، داستان نویسی و نامه نویسی را در کودکان افزایش می دهد در ادامه ضمن پیشنهاد الحاق راهنمای مطالب به‌منظور دسترسی راحت‌تر به مطالب کتاب؛ همچنین انتخاب عنوان جدید برای کتاب در چاپ‌های بعدی، افزود: این کتاب موجب بالا بردن سرعت انتقال ذهن، افزایش گنجینه واژگان، تقویت تمرکز و حافظه دیداری و شنیداری می گردد.

مؤسسۀ فرهنگى اکو یک نهاد بین‌‌المللى است که با هدف تحکیم قرابت‌‌هاى فرهنگى، هنرى، پژوهشى و ادبی میان کشورهای عضو با دیگر کشورها تأسیس شده است.

 

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ شنبه 10 آبان 1399  از آدرس: