تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
نمایشنامه «اندرومِدا» در کتابخانه دیپلماتیک مؤسسه فرهنگی اکو رونمایی و نقد و بررسی شد
چهارشنبه 14 آذر 1397  |  اخبار

در راستای نام‌‌گذاری سال ۲۰۱۸ در منطقه اکو به‌عنوان سال «فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی»، به پیشنهاد رییس موسسه فرهنگی اکو و تصویب روسای کتابخانه های ملی کشورهای عضو ،نمایشنامه «اندرومِدا» در تاریخ 11 آذرماه با همکاری «انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر» در کتابخانه دیپلماتیک مؤسسه فرهنگی اکو رونمایی و نقد و بررسی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، نمایشنامه «اندرومِدا» اثر گلزار رضوی، دیپلم افتخار بهترین نمایشنامه از «سومین جشنواره تئاتر شهر» را دریافت کرد و با همکاری «انتشارات مؤسسه فرهنگی اکو» و «انتشارات طراحان تین» به چاپ دوم رسید.

دکتر علی روئین، نمایشنامه‌نویس و منتقد، در حضور جمع پرشور علاقهمندان برنامه، کتاب را از بعد تکنیکال، ساختاری و نشانه معناشناسی نقد و بررسی نمود و این نمایشنامه را از نوع کیوب (Cube) برشمرد که در آن چهار مفهوم اصلی زمان، مکان، فضا و روان در هویت چهار شخصیت این نمایشنامه متبلور شده و استعاره آیینگی در آن به‌روشنی قابلیت بروز پیدا کرده است.

ایشان در ادامه افزود: این نمایشنامه که مکانمحور است دارای نه پردهبندی اصلی است و از ریخت فیلمنامه ای برخوردار میباشد.
سومین نشست رونمایی و نقد و بررسی کتاب، روز یکشنبه 18 آذرماه از ساعت 14 تا 16 در کتابخانه دیپلماتیک مؤسسۀ فرهنگی اکو برگزار خواهد شد.

مؤسسۀ فرهنگى اکو یک نهاد بین‌‌المللى است که با هدف تحکیم قرابت‌‌هاى فرهنگى، هنرى، پژوهشى و ادبی میان کشورهای عضو با دیگر کشورها تأسیس شده است.

 

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ شنبه 10 آبان 1399  از آدرس: