تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
صلح را از کودکى باید آموخت
پنجشنبه 17 آبان 1397  |  اخبار

آواى صلح طرحى از گروه سفیران صلح و دوستى مى باشد که با همکارى موسسه ى فرهنگى اکو و دفترسازمان ملل درتهران برگزار مى گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، اين سلسله نشستها با هدف معرفى و شناساندن شخصيتها و يا رويدادهاى فرهنگى، هنرى، ورزشى و ادبى در سطح منطقه ى اكو كه منجر به برقرارى تحكیم ارتباطات بين المللى مى گردد، هر ماه برگزارمى شود. آواى صلح آبانماه، به توران ميرهادى اختصاص دارد.

توران ميرهاددی بنيانگذار شوراى كتاب كودك و آموزش نوين در آموزش و پرورش بود. از وى بيش ازهزاران مقاله و تصویر شامل عکس، نقاشی، نقشه، جدول و نمودار منتشر شده است. اواز سال ١۳۵۸تمام دانش و وقت خود را براى نگارش فرهنگنامه ى كودك و نوجوان صرف نمود و ١٧ جلد از ٢٣ جلد فرهنگنامه در زمان حياتش نوشته شد. فرهنگنامه کودکان و نوجوانان در سال ۱۳۷۷ کتاب سال جمهوری اسلامی ایران شناخته شد، و در سال ۱۳۷۹ جایزه ترویج علم ایران را دریافت نمود. همچنین جایزه بهترین مقاله‌های دینی در دایره المعارفها را در سال ۱۳۸۳ دریافت کرده‌ است.

مراسم آواى صلح و توران ميرهادى با حضور جمعى از انديشمندان، هنرمندان و دوستداران فرهنگ و ادب، در روز ٢٢ آبانماه در سالن همایشهای دیپلماتیک موسسه ى فرهنگى اكو برگزار مى گردد.

سخنرانان اين مراسم، خانم نوش آفرين انصارى، دکترعباس جمالپور و آقاى هوشنگ مرادى كرمانى مى باشند.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ شنبه 9 اسفند 1399  از آدرس: