تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
‎میراث نیاکان اکو صلح جویی است
دوشنبه 9 مهر 1397  |  اخبار

‎دکتر محمد مهدی مظاهری، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در مراسم روز جهانی صلح که با همکاری دفتر سازمان ملل متحد در تهران برگزار شد، تأکید کرد: میراث نیاکان اکو، صلح جویی است چرا که پارادایم های نوع دوستی در آثار بسیاری از مفاخر تاریخی-ادبی حوزه تمدنی اکو مشهود است.

‎به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، این مراسم با حضور مسئول دفتر سازمان ملل متحد در تهران، دبیرکل سازمان همکاری های اقتصادی اکو و سفرای کشورهای افغانستان، سوئد، بلژیک، اکوادور، الجزایر، استرالیا، شیلی و جانشین سفیر تونس و قزاقستان و جمعی از دیپلمات ها و نمایندگان کشورهای نروژ، بلغارستان، هلند، دانمارک، فنلاند، پاکستان، تاجیکستان، ارمنستان، تایلند وگابا برگزار شد، همچنین پیام آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد به مناسبت روز جهانی صلح توسط خانم دونتسکو قرائت شد و در بخش هایی از آن تأکید گردید: "اجازه دهید با هم برای ترویج و دفاع از حقوق بشر تمامی مردم به نام صلح پایدار برای همگان اقدام نمائیم". وی همچنین ضمن ابراز خشنودی از حضور سفرا و نمایندگان عالی رتبه‌ی سفارتخانه ها و تشکر ویژه از آقای دکتر مظاهری بابت همکاری در برگزاری این مراسم گفتند امروز صلح واقعی اینجاست، در این سالن که بسیاری از نمایندگان کشورها با یک هدف آن هم صلح و آرامش برای همه‌ی مردم در کنار هم قرار دارند.

‎بنا بر همین گزارش در این برنامه آقای دکترنجفی، مدیرکل اداره کل صلح و امنیت بین المللی وزارت امور خارجه نیز به ارائه مباحث خود در زمینه صلح جهانی پرداخت و آقای یارتا یاران هم با قرائت اشعاری از حضرت مولانا به تشریح ابعاد مختلف صلح کل در نگرش عارفانه و جهان بینی عاشقانه این شاعر پرآوازه ایرانی پرداخت.

‎همچنین آقای نداف هنرمند ایرانی در بخش های مختلف این مراسم با نواختن نی حاضران را به شنیدن آوای صلح از لابلای نوای دیرین این ساز تاریخی دعوت کرد.

‎در حاشیه این مراسم همچنین تعدادی از تابلوهای دفتر سازمان ملل متحد در تهران که ناظر بر همکاری های 60 ساله این نهاد بین المللی با ایران است به نمایش درآمد که مورد توجه حضار و میهمانان قرار گرفت.

 

72391,72390,72389,71301,71300,71299,71298,71297,71296,71295

 

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ سه شنبه 24 فروردین 1400  از آدرس: