تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
امضای تفاهم نامه همکاری مشترک مؤسسه نشر آثار امام با مؤسسه فرهنگی اکو
جمعه 22 تیر 1397  |  اخبار

تفاهم نامه همکاری مشترک مؤسسه فرهنگی اکو با مؤسسه نشر آثار امام (ره) عصر پنج شنبه مورخ 97/4/21 با حضور آیت الله سید حسن خمینی و آقای دکتر محمد مهدی مظاهری به امضاء رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، آقای دکتر محمدمهدی مظاهری طی سخنانی در این مراسم با تأکید بر گسترش اشتراکات فرهنگی به عنوان محور ماموریت های این نهاد بین المللی افزود: ترویج اندیشه‌های امام خمینی (ره) در منطقه‌ی اکو می تواند بهترین زمینه را برای بسط برادری و صلح میان ملت‌ها فراهم آورد.

وی در ادامه افزود: امروز عصر دیپلماسی عمومی در میان ملتها است و نهادهای فرهنگی و بین المللی نقشی بی بدیل در این عرصه دارند.

رئیس موسسه فرهنگی اکو همچنین با گرامی داشت یاد و خاطره امام راحل (ره) تاکید کردند: حضور جناب آقای سید حسن خمینی در این نهاد بین المللی و امضای تفاهم نامه همکاریهای مشترک را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم منشأ ثمرات فراوانی در آینده باشد
بنا به همین گزارش، آیت الله سید حسن خمینی نیز طی سخنانی در این دیدار با تأکید بر جایگاه مهم تعامل در جهان امروز و بالاخص در میان کشورهای منطقه اکو، افزود: امروز ترویج فضای گفتگو در میان ملت‌های منطقه از اوجب واجبات است.

تولیت آستان مقدس امام خمینی (ره) در ادامه به جایگاه برادری اسلامی در اندیشه های بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی، تاکید کرد: مؤسسه فرهنگی اکو رسالتی مهم و تاریخی در این برهه‌ حساس برای گسترش اشتراکات فرهنگی و باز نمودن دریچه‌های گفتگو در میان ده کشور عضو بر عهده دارد. ایشان با تمجید از اهتمام دکتر محمدمهدی مظاهری در رساندن مؤسسه فرهنگی اکو به جایگاه واقعی خود در میان کشورهای عضو، و روابط بین الملل گفت: کمک به اهداف عالیه مؤسسه فرهنگی اکو باید در رأس فعالیت‌ها قرار بگیرد.

شایان ذکر است در این مراسم همچنین آقایان دکتر حمید انصاری و دکتر مقدم معاونت بین الملل مؤسسه نشر آثار امام (ره) هم به سخنرانی پرداختند و در نهایت تفاهم‌نامه همکاری این دو نهاد فرهنگی و بین المللی به امضای طرفین رسید.

 

 

69253,69252,69251,69231,69230,69229,69227,69226,69225,69224

 

 

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 7 اسفند 1399  از آدرس: