تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
اعلام موجودیت "فراکسیون اکو" در مجلس شورای اسلامی
سه شنبه 1 خرداد 1397  |  اخبار

فراکسیون حمایت از توسعه روابط فرهنگی کشورهای عضو اکو در مجلس شورای اسلامی طی مراسمی با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعضای هیأت رئیسه و رئیس مؤسسه فرهنگی اکو اعلام موجودیت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، دکتر محمد مهدی مظاهری، طی سخنانی در این دیدار در شامگاه سه شنبه 97/03/01 ضمن استقبال از تشکیل فراکسیون حمایت از توسعه روابط فرهنگی کشورهای عضو اکو در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: بزرگترین ظرفیت دیپلماسی عمومی در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی در حوزه تمدنی اکو وجود دارد که امید آن می رود با تشکیل "فراکسیون اکو" در مجلس شورای اسلامی مورد استفاده بیشتری قرار بگیرد.

وی در ادامه افزود: حضور 170 نماینده مجلس شورای اسلامی در " فراکسیون اکو" چشم انداز بسیار مناسبی را برای گسترش و تعمیق فعالیت های مؤسسه فرهنگی اکو ایجاد می نماید.

رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در خاتمه سخنان خود تأکید کرد: نمایندگان محترم ملت در مجلس شورای اسلامی، "اکو" را خانه خود بدانند و مشارکت بیشتری در پیشبرد اهداف کلان و فراگیر آن ارائه نمایند.

آقای دکتر علیزاده رئیس فراکسیون اکو در مجلس شورای اسلامی نیز طی سخنانی در این دیدار با تشکر از توجه و تاکید دکتر مظاهری بر احیای ظرفیت های مغفول کشورهای عضو اکو در جمهوری اسلامی ایران، گفت: متأسفانه در ادوار گذشته این ظرفیت اساسی مورد غفلت و بی توجهی قرار گرفته بود که امید آن می رود در دوره جدید مورد جبران قرارگیرد.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در استفاده از ظرفیت کشورهای منطقه در حوزه های مختلف فرهنگی و اقتصادی افزود: مؤسسه فرهنگی اکو می تواند بهترین دریچه گسترش همکاری های منطقه ای باشد.

شایان ذکر است آقایان قاضی زاده هاشمی، رنجبر زاده، کبیری، رضایی، خاتمی، امیرآبادی و پوربافرانی نیز طی سخنانی در این مراسم ضمن تشکر از حمایت دکتر مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو برای تشکیل "فراکسیون اکو" به بیان دیدگاه های خود در زمینه های مختلف همکاری با کشورهای عضو اکو پرداختند.

این مراسم با انجام نماز جماعت و افطاری صمیمانه رئیس مؤسسه فرهنگی اکو با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به پایان رسید.

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ سه شنبه 13 خرداد 1399  از آدرس: