تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
درس گفتار «دیپلماسی علمی و نوآوری» برگزار شد.
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397  |  اخبار

در راستای ترویج همکاری های علمی میان کشورهای عضو اکو، جلسه درسگفتار «دیپلماسی علمی و نوآوری» با سخنرانی دکتر علی‌اکبر موسوی‌موحدی، استاد ممتاز دانشگاه تهران و دبیر کل دبیرخانه پیشبرد علم و فناوری در جهان اسلام ، روز دوشنبه، 10 اردیبهشت 1397 در سالن همایش دیپلماتیک موسسه فرهنگی اکو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی اکو، در این جلسه که با حضور دکتر محمدمهدی مظاهری، رییس موسسه فرهنگی اکو، و جمعی از چهره های علمی و فرهنگی کشور برگزار گردید، دکتر موسوی موحدی بر ضرورت فعالیت های فرهنگی و علمی میان کشورها و نقش دیپلماسی علمی در گسترش ارتباطات بین المللی تاکید کرد.

وی با تبیین نقش این نوع از دیپلماسی در تقویت دوستی میان ملتها اذعان داشت: «دیپلماسی علم و فناوری نقش عمده ای در ایجاد و شکل‌گیری ائتلاف‌های منطقه‌ای و بین‌المللی دارد. این نوع دیپلماسی با کمک علم و فناوری می تواند تعارضات میان کشورها و ملت‌ها را با کمترین هزینه مدیریت کند. به عبارت دیگر، دیپلماسی فرهنگی و علمی تلطیف کننده روابط سیاسی خواهد بود».

شایان ذکر است که چندی پیش، دانشگاه تهران و موسسه فرهنگی اکو با هدف پاسداشت میراث فرهنگی غنی و مشترک کشورهای عضو اکو و گسترش تعاملات فرهنگی، هنری، رسانه ای، دانشگاهی و پژوهشی میان این کشورها و حمایت از احیای تمدن و علوم اسلامی و پیشبرد آن در پهنه جهان اسلام، تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 30 مهر 1399  از آدرس: