تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
دوره های آموزشی مرمت کتاب در موسسه فرهنگی اکو برگزار می شود
شنبه 11 آذر 1396  |  اخبار

رییس کتابخانه ملی افغانستان، تاجیکستان و قرقیزستان با رییس موسسه فرهنگی اکو دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، در سومین روز از برگزاری چهارمین اجلاس روسای کتابخانه های ملی کشورهای عضو اکو که روز چهارشنبه هشتم آذرماه برگزار شد، رییس کتابخانه ملی افغانستان، تاجیکستان و قرقیزستان با محمدمهدی مظاهری رییس موسسه فرهنگی اکو دیدار گفتگو کردند.

در این نشست، مظاهری ضمن تاکید بر لزوم گسترش و افزایش فعالیت های بیشتر در حوزه فرهنگ کتاب و کتابخوانی عنوان کرد: برگزاری برنامه هایی همچون اجلاس روسای کتابخانه های ملی با توجه به حضور نخبگان و اندیشمندان، می تواند فرصت های مناسبی را برای انتقال تجارب و ایجاد همکاری های مشترک فراهم آورد.

مظاهری در ادامه افزود: در آینده ای نزدیک دوره های آموزشی ترمیم و مرمت کتاب را در موسسه فرهنگی اکو آغاز خواهیم کرد چرا که بحث نگهداری و حفظ کتب یکی از مسائل مهم است. با توجه به گذر زمان و شرایط نگهداری کتب در فضاهای مختلف، دوره های آموزشی ترمیم و مرمت کتاب می تواند نسبت به انتقال تجارب و دانش در این حوزه بسیار موثر واقع شود.

در پایان رییس موسسه فرهنگی اکو از همکاری کتابخانه ملی تاجیکستان برای برگزاری هر چه بهتر چهارمین اجلاس روسای کتابخانه های ملی کشورهای عضو اکو قدردانی کرد.

 

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 19 مرداد 1399  از آدرس: