تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
دیدار رییس گردشگری تاجیکستان و رییس موسسه فرهنگی اکو
شنبه 11 آذر 1396  |  اخبار

رییس کمیته رشد توریسم جمهوری تاجیکستان میزبان رییس موسسه فرهنگی اکو شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، نعمان عبدالغفارزاده، رییس کمیته رشد توریسم جمهوری تاجیکستان روز چهارشنبه هشتم آذرماه 1396 میزبان محمدمهدی مظاهری، رییس موسسه فرهنگی اکو شد و در خصوص همکاری های مشترک تبادل نظر کردند.

در ابتدای این نشست، محمدمهدی مظاهری ضمن اشاره به رشد صنعت گردشگری جمهوری تاجیکستان طی سال های اخیر بیان داشت: تاجیکستان موزه زنده است و به عنوان منطقه تاریخی و دارای گذشته غنی و تمدن چند هزار ساله می تواند مشتاقان حوزه گردشگری را بیش از گذشته مورد توجه قرار دهد.

مظاهری در ادامه افزود: با توجه به تصویب پیشنهاد ارائه شده توسط جمهوری تاجیکستان به سازمان ملل متحد در خصوص طرح دهه بین المللی عملیات آب با عنوان آب برای توسعه پایدار، موسسه فرهنگی اکو آمادگی همکاری برای برگزاری نمایشگاه عکس مبنی بر معرفی ذخایر آبی تاجیکستان را با عنوان آب زندگی اعلام می کند. همچنین با توجه به وجود آرامگاه کمال خجندی در شهر تبریز، که از شاعران نامی تاجیک است، پیشنهاد می شود آیین بزرگداشت و نکوداشتی برای ایشان برگزار شود.

مظاهری در ادامه پیشنهاد کرد: با توجه به وجود یکی از موزه های بزرگ در شهر دوشنبه، اولین نشست موزه داران اکو به میزبانی تاجیکستان و در موزه بزرگ این شهر با رویکرد موزه داری نوین برگزار شود.

نعمان عبدالغفارزاده در ادامه این دیدار ضمن تشکر از پیشنهادات مطرح شده اعلام کرد: ما آمادگی داریم نمایشگاهی با حضور شرکت های گردشگری کشورهای اکو را برگزار نماییم.

وی در ادامه افزود: هر کدام از کشورهای عضو اکو مناطق گردشگری جذاب مختص به خود را دارد که می توان با مبادله اطلاعات و معرفی این اماکن گردشگری در سطح منطقه، هم افزایی بیشتری را در حوزه گردشگری منطقه اکو ایجاد کرد.

 

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 19 مرداد 1399  از آدرس: