تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
رییس کتابخانه ملی جمهوری آذربایجان و رییس موسسه فرهنگی اکو دیدار و گفتگو کردند
سه شنبه 7 آذر 1396  |  اخبار > تاجیکستان

در حاشیه اجلاس روسای کتابخانه های ملی کشورهای عضو اکو، رییس کتابخانه ملی جمهوری آذربایجان و رییس موسسه فرهنگی اکو دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، روز دوشنبه، ششم آذر 1396، در حاشیه چهارمین اجلاس روسای کتابخانه های ملی کشورهای عضو اکو که در تاجیکستان که تا هشتم آذرماه 1396 در حال برگزاری است، کریم طاهروف، رییس کتابخانه ملی جمهوری آذربایجان با محمدمهدی مظاهری، رییس موسسه فرهنگی اکو به گفتگو نشست.

مظاهری در این دیدار، جمهوری آذربایجان را یکی از کشورهای مهم منطقه اکو عنوان کرد و افزود: پیوست کامل جمهوری آذربایجان به موسسه فرهنگی اکو، امکان گسترش بیشتر همکاری های فرهنگی در منطقه را در پی خواهد داشت.

در ادامه وی عنوان کرد: موسسه فرهنگی اکو آمادگی دارد مراسم بزرگداشتی را برای نظامی گنجوی با همکاری جمهوری آذربایجان برگزار نماید. پس از تجربه خوبی که در برگزاری نمایشگاه عکس جمهوری آذربایجان با عنوان همبستگی اسلامی ایجاد شد، که مورد توجه بسیاری از سفرا و شخصیت های دیپلمات و فرهیختگان و فرهنگ دوستان نیز قرار گرفت، پیشنهاد شود بزرگداشت این شاعر با همکاری این کشور برگزار شود.

در ادامه این نشست، کریم طاهروف، ضمن ارزشمند ارزیابی کردن فعالیت های موسسه فرهنگی اکو در حوزه کتاب و کتابخوانی که راه اندازی کتابخانه تخصصی موسسه فرهنگی اکو و نیز برگزاری چهارمین اجلاس روسای کتابخانه های ملی پس از 7 سال وقفه را حاصل تلاش های مظاهری دانست و بیان کرد: از پیشنهاد مظاهری استقبال می کنیم و در آینده نزدیک برنامه ریزی جهت حضور ایشان در بنیاد بین المللی نظامی گنجوری صورت خواهد گرفت و امیدوارم بتوانیم بزرگداشت این شاعر نامی را برگزار کنیم.

در پایان رییس کتابخانه ملی جمهوری آذربایجان از اهدا کتاب به کتابخانه تخصصی موسسه فرهنگی اکو خبر دارد.

 

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ جمعه 20 تیر 1399  از آدرس: