تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
درس گفتار « ترازوی بی طمع» برگزار شد
دوشنبه 17 مهر 1396  |  اخبار

نخستین درس گفتار با عنوان «ترازوی بی طمع» در موسسه فرهنگی اکو برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، نخستین درس گفتار با عنوان «ترازوی بی طمع» با سخنرانی ایرج شهبازی در موسسه فرهنگی اکو برگزار شد.

این برنامه که به مناسبت بزرگداشت شاعر و اندیشمند بزرگ، مولانا جلال الدین محمد بلخی اجرا شد، دیدگاه های وی در مثنوی معنوی را به بحث و بررسی کشید و جهان بینی و جهان شناسی عارفانه او را مطرح کرد.

شهبازی با مطرح کردن موانع واقع بینی از نگاه مولانا، بیان کرد: مولانا بدون شک معلم اخلاق است و با استفاده از داستان های مردمی و حکمت و ضرب المثل ها در مثنوی شریف به انسان ها درس می دهد و تاکید می کند که اگر انسان به کوی خوبی و نکویی ها راه پیش گیرد به منزل سعادت خواهد رسید و برعکس هر گاه انسان خرد و عقل و منطق را کنار بگذارد و با جهل و نادانی گام پیش بگیرد شقی و گمراه و ذلیل خواهد شد. 

نخستین درس گفتار، با استقبال صمیمی و گرم حضار مواجه شد.

سلسله برنامه های درس گفتار، قرار است به صورت ماهیانه با موضوعات ادبی، فلسفی، فرهنگی و هنری با حضور اساتید برجسته کشورهای عضو اکو، برگزار شود.

موسسه فرهنگی اکو یک نهاد بین المللی است که علاوه بر همکاری مشترک میان کشورهای عضو اکو، با دیگر کشورها نیز تعاملاتی در حوزه فرهنگ، هنر، ادب، علم و پژوهش را در دستور کار خود دارد.

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 30 مهر 1399  از آدرس: