تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
کارگاه آموزشی بررسی ابعاد فرهنگ ملی در محیط های کاری برگزار شد
شنبه 25 شهریور 1396  |  اخبار

دوره و کارگاه آموزشی بین المللی بررسی ابعاد فرهنگ ملی در محیط های کاری در موسسه فرهنگی اکو برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، نخستین دوره کارگاه آموزشی بین المللی بررسی ابعاد فرهنگ ملی در محیط های کاری از بیست و سوم مرداد ماه الی نهم شهریور ماه سال جاری ، توسط دکتر رامین اعتضاد مظفر ، مشاور مدیریت در امور بین الملل موسسه ، در سالن کنفرانس کتابخانه دیپلماتیک اکو برگزار شد.

در این دوره تخصصی که در 4 جلسه 4 ساعته برگزار شد، ابعاد شش گانه پروفسور هافشتد معرفی و مورد بررسی قرار گرفت. ارائه 4 پروژه عملی توسط شرکت کنندگان از جمله فعالیت های صورت گرفته در این کارگاه بود.

هافشتد یک روانشناس اجتماعی هلندی است که معتقد است افراد هر کدام به تنهایی برنامه‌های ذهنی خود را دارند که در خانواده، و تجارب حاصله از زندگی در اوایل دوره کودکی آنها بوجود می‌آید و در مدارس و سازمانهای تقویت می‌شوند. این برنامه‌های ذهنی حاوی مولفه فرهنگ ملی می‌باشند و به وضوح در ارزشهای مختلف که در میان افراد کشورهای مختلف وجود دارد، بیان می‌شوند. اطلاعات اولیه استفاده شده برای توسعه مدل هافشتد از تحقیقات کارمندان شرکت ای بی ام که در سالهای ۱۹۶۷ تا ۱۹۷۳ توسط بیش از ۱۱۶۰۰۰ کارمند در ۶۲ کشور از جمله ایران انجام شده است، بدست آمده است.

ابعاد شش گانه هافشتد آخرین بار در سال 2010 بازنگری و اضافه شده و اطلاعات و پژوهش های مربوطه اکنون مشتمل بر هفتاد و شش کشور می باشد.

 

 

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 30 مهر 1399  از آدرس: