تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
با دیپلماسی فرهنگی بهتر می­توان برخی حقایق و وقایع صحنۀ بین­ الملل را تشریح کرد
دوشنبه 21 فروردین 1396  |  اخبار

دکتر محمدمهدی مظاهری، با آقای صلاح الزواوی، سفیر فلسطین، در 17 فروردین 1396 دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش «مرکز اطلاع‌رسانی مؤسسۀ فرهنگی اکو»، در این دیدار که در فضایی دوستانه و در محل اقامت سفیر فلسطین انجام شد، در خصوص محورهای همکاری با سفارت فلسطین بحث و تبادل نظر شد.

دکتر مظاهری با اشاره به جایگاه مهم فلسطین در منطقه اظهار داشت: پیروی از دین مبین اسلام یکی از نقاط اشتراک قوی کشورهای منطقه است و فلسطین به‌عنوان مهم­ترین اولویت جهان اسلام، دوست و برادر ما محسوب می­ شود.

رئیس مؤسسۀ فرهنگی اکو با اشاره به ظرفیت‌ ها و استعدادهای فراوان برای گسترش روابط دو کشور در عرصه‌ های فرهنگی اظهار داشت: بر این باوریم که با فعالیت­ های فرهنگی می ­توان برخی حقایق و وقایع صحنۀ بین ­الملل را بهتر نمایان کرد. وی افزود: مؤسسۀ فرهنگی اکو آمادگی دارد به سهم خود در راستای شناساندن آلام و مصیبت­ های وارده بر ملت مظلوم فلسطین همکاری نماید.

فلسطین

طرفین برگزاری نمایشگاه عکس در نگارخانۀ دیپلماتیک اکو، باهدف شرح و توصیف زندگی و احساسات مردم فلسطین، برگزاری شب شعر، دعوت سفارت از گروه­های موسیقی و اجرای سرودهای فلسطینی باهدف انعکاس صدای مظلومیت مردم فلسطین را ازجمله محورهای همکاری برشمردند.

آقای صلاح الزواوی ضمن ابراز خوشحالی و تشکر از ملاقات با رئیس مؤسسۀ فرهنگی اکو، با اشاره به همسویی مواضع دو کشور در دفاع از حقانیت ملت مظلوم فلسطین بر ضرورت گسترش دامنۀ همکاری­ ها در حوزه­های گوناگون فرهنگی، هنری و ادبی تأکید نمود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ شنبه 18 مرداد 1399  از آدرس: