تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
مراسم اختتامیه جشنواره بسم الله برگزار گردید
پنجشنبه 4 مهر 1392  |  اخبار

مراسم اختتامیه و اهداء جوایز جشنواره بین المللی نقاشیخط و گرافیک "بسم الله" روز چهارشنبه سوم مهر 1392 در محل موسسه فرهنگی اکو برگزار گردید

مراسم اختتامیه و اهداء جوایز جشنواره بین المللی نقاشیخط و گرافیک  "بسم الله" روز چهارشنبه سوم مهر 1392  با حضور حضرات آقایان احمد مسجد جامعی، رئیس محترم شورای اسلامی شهر تهران، افتخار حسین عارف، رئیس موسسه فرهنگی اکو و علی مرادخانی، معاون محترم هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اساتید برجسته خوشنویسی و جمع کثیری از علاقمندان به این هنر ماندگار در محل موسسه فرهنگی اکو برگزار گردید .

نمایشگاه بسم الله امسال با عرضه آثاری از هنرمندان کشورهای عضو اکو در ایام ماه مبارک رمضان در محل گالری این موسسه در معرض بازدید علاقمندان قرار گرفته بود. 

جناب آقای مسجد جامعی در این مراسم اظهار داشتند که این حرکت نوآورانه که با مشارکت کشورهای همسایه و عضو اکو برگزار می‌شود را به موسسه فرهنگی اکو تبریک می گویند. ایشان بیان داشتند که «بسم الله» نقطه وصل همه کشورهاست، نه تنها به لحاظ معنایی و مفهومی بلکه به لحاظ شکلی نیز در همه کشور‌ها این کلام مقدس را می‌شناسند.

آقای عارف، رئیس محترم موسسه فرهنگی اکو نیز ضمن اظهار خشنودی از برگزاری این جشنواره گفت: ادامه برگزاری این جشنواره ها بدون حمایت کشورهای عضو و مراکز فرهنگی هنری امکان پذیر نیست. امروز ما جمع شده‌ایم تا ضمن تقویت روابط فرهنگی و هنری به یکی از عناصر مهم مشترک فرهنگی منطقه بپردازیم..

 در ادامه، جناب آقای مرادخانی، معاون محترم هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز بر اهمیت برگزاری این جشنواره تاکید کرده و اظهار داشتند: این جشنواره‌ها کمکی مستقیم به تقویت مشترکات فرهنگی و تمدنی کشورهای منطقه است.

در این مراسم، نفرات برگزیده مورد تقدیر قرار گرفتند و تندیس «بسم الله» به پاس یک عمر فعالیت فرهنگی به رئیس محترم شورای اسلامی شهر تهران اهدا شد. همچنین از دو جلد کتاب مجموعه آثار "گنج بسم الله" و "گنج نامه" که حاوی تصاویر آثار برگزیده و نفیس شرکت کنندگان در این رویداد فرهنگی هنری بود، رونمایی به عمل آمد.  

 

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ یکشنبه 17 اسفند 1399  از آدرس: