تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
همه‌ی فضاهای مجموعه‌ی اکو در اختیار هنرمندان است
پنجشنبه 6 مهر 1391  |  اخبار

همه‌ی فضاهای مجموعه‌ی اکو در اختیار هنرمندان است

با اجرای گروه موسیقی، همزمان با برگزاری کارگاه‌های عکس و فیلم و نقاشی و خوشنویسی و  کار هنرمندان همراه کاروان خورشید از تهران آغاز شد.

از صبح امروز پنجشنبه ششم مهرماه،  همه‌ی فضاهای مجموعه‌ی فرهنگی اکو در اختیار هنرمندان فیلم‌ساز، عکاس، نوازندگان موسیقی، نقاشان و خوشنویسان ایران است.

در مستر کلاس عکاسی و فیلمسازی سیف‌اله صمدیان در نخستین روز بیش از 60 نفر از هنرمندان عکاسی و سینما و سایر رشته‌های مرتبط در سنین مختلف حاضر بودند.

گروه موسیقی در نوبت‌های مختلف نواخت؛ هومن شمس کمانچه و حمید قیصری نی‌ زدند و امیراحسان آقایی نوازنده تار گروه بود و یزدان بهمنی و میلاد سعدی دف و تمبک زدند.

در فضای باز موسسه، چهار هنرمند نقاش ایران بوم‌هایشان را علم کردند تا نقش شوریدگی و عشق حضرت مولانا را به‌تصویر بکشند.

احمد وکیلی، حبیب‌اله صادقی، احمد خلیلی‌فر و مرتضی حیدری هریک به سبک و سیاق خود دست به قلم شده‌اند تا بوم‌هایشان را با نقشی متناسب با موضوع مولانا مزین کرده و در نهایت تابلوهای نقاشی را تقدیم مولانا کنند.

اما در سالن کنفرانس فضا متفاوت‌تر است. بیش از 60 نفر علاقمند به فیلم‌سازی و عکاسی در نشست اول کارگاه صمدیان حاضر شده‌اند. این کارگاه در حال برگزاری است و دومین نشست آن فردا از ساعت 11 برگزار خواهد شد.

گالری اکو هم دربرگیرنده‌ی هنرمندان خوشنویس است. خیلی‌ها آمده‌اند؛ چه آنها که کارگاه دارند چه هنرمندان طراز اولی که در برنامه حضور دارند.

کارگاه‌ روز اول را جواد بختیاری برگزار کرد و هنرمندان خوش‌نویس هر یک در بخشی از ساختمان موسسه اکو مشغول کارهستند.

در بالاترین طبقه‌ی ساختمان اکو، در بخش خط شکسته روح‌الله دلخانی ، مهدی حسین‌پور، جعفر آذری و مریم رمضانخانی در بخش خط نستعلیق هم عسگر محمدی‌تبار، رشیدی، عزیزی و نیر مصری مشغول کارند.

استاد محمود جوادی پور، حبیب‌اله آیت‌الهی، نصراله افجه‌یی، احمد آریامنش، عین‌الدین صادق‌زاده و...  سفرا و نمایندگان فرهنگی کشورهای ژاپن و... میهمان‌های این برنامه در ساعت‌های نخست برگزاری بودند.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 6 آذر 1399  از آدرس: