تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
برگزاری نخستین نشست «هم‌‌اندیشی با فعالان عرصه نشر در حوزه کشورهای عضو اکو»
سه شنبه 1 بهمن 1398  |  اخبار

نخستین نشست «هم‌‌اندیشی با فعالان عرصه نشر در حوزه کشورهای عضو اکو» با موضوع معرفی آثار و فعالیت‌‌های «انتشارات آرون»، در تاریخ 30 دی‌‌ماه 98، در محل کتابخانه مؤسسه فرهنگی اکو برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، نخستین نشست هم‌‌اندیشی با فعالان عرصه نشر در حوزه کشورهای عضو اکو، با حضور ناشران و جمعی از شخصیت‌‌های فرهنگی و دانشگاهی، در محل موسسه برگزار و آثار و فعالیتهای انتشارات آرون معرفی شد.

سرور بختی، در آغاز این نشست، کتاب را به‌‌عنوان پدیده‌‌ای شکوهمند و عنصری که رشد و شکوفایی بشر به آن بستگی دارد معرفی کرد و افزود: در گذشته در منطقه ما داناترین و آگاه‌ترین کسان را به کار دبیری و کتابداری برمی‌گزیدند و خوشبختانه، امروز هم این رسالت در جامعه ما به‌روشنی مشاهده می‌شود.

رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در ادامه بیان داشت که این مؤسسه تصمیم دارد هر ماه چنین نشست‌هایی برگزار نموده و دستاوردهای ناشرانی که در عرصه فرهنگ، هنر، مسائل اجتماعی، ورزشی و غیره در کشورهای عضو اکو فعالیت‌های ماندگاری انجام داده‌اند را معرفی نماید.

در این مراسم شهرام سلطانی لرگانی، مدیرمسئول انتشارات آرون، ضمن ابراز قدردانی از برگزاری این نشست توسط مؤسسه فرهنگی اکو، طی سخنانی تاریخچه، اهداف، فعالیت‌‌ها و آثار منتشرشده انتشارات آرون را معرفی نمود.

حسن قریبی، رئیس مرکز روابط بین‌الملل فرهنگستان زبان و ادب فارسی، نیز در ادامه برنامه، به بیان گستردگی و پویایی موضوع نشر، حوزه فناوری و چاپ، رقابت در زمینه چاپ الکترونیک، موازی‌‌کاری در زمینه‌‌های پژوهشی، همچنین قوانین و سیاست‌‌های کشورها در حوزه چاپ و نشر پرداخت و با اشاره به اهمیت موضوع سودآوری نشر، بر همکاری‌های بین‌المللی در این راستا تأکید نمود.

خانم الهام فلاح، نویسنده و منتقد ادبی نیز، زبان فارسی را بخش اساسی و پررنگ ساخت فرهنگ نامید و افزود: معرفی فرهنگ و ادب فارسی، باید به همت ما فارسی‌زبانان اتفاق بیفتد.

مؤسسۀ فرهنگى اکو یک نهاد بین‌‌المللى است که باهدف تحکیم قرابت‌‌هاى فرهنگى، هنرى، پژوهشى و ادبی میان کشورهای عضو با دیگر کشورها تأسیس شده است.

 

82080,82060,82059,82058,82057,82056,82055,82054,82053,82052,82051

 

 

 

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ جمعه 8 اسفند 1399  از آدرس: