تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
«ادبیات فصل مشترک ملل اکو»
یکشنبه 21 مهر 1398  |  انتشارات > کتاب

مؤسسه فرهنگی اکو با انتشار کتاب «ادبیات فصل مشترک ملل اکو» بر آن شد تا گوشه‌‌‌‌هایی از اندیشه‌‌های درخشان حافظ و مولانا را به شیفتگان اشعارش معرفی نماید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، کتاب «ادبیات فصل مشترک ملل اکو (به‌‌مناسبت نام‌‌گذاری سال ۲۰۱۸ به نام سال کتاب و کتاب‌خوانی در منطقه اکو)» از سوی انتشارات مؤسسه فرهنگی اکو به چاپ رسید.

«ادبیات فصل مشترک ملل اکو» که به‌‌کوشش خانم زهرا اصلانی تدوین و تنظیم شده و با مقدمه دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس این نهاد بین‌‌المللی مزین گردیده، مجموعه‌‌ درس‌‌گفتارهای ادبی برگزارشده در کتابخانه دیپلماتیک مؤسسه فرهنگی اکو است که توسط خانم دکتر سوگل مشایخی تدریس شده است.

کتاب حاضر مشتمل بر دو فصلِ هستی‌‌شناسی و مبانی اعتقادی حافظ و سماع با خورشید (شرح غزلیات شمس تبریزی) می‌‌باشد که در 198 صفحه، از سوی انتشارات مؤسسه فرهنگی اکو به چاپ رسید.

دکتر مظاهری در مقدمه کتاب آورده است: ادبیات از آغاز تاکنون، فصل مشترک ملل اکو بوده است و به سهم خود به‌‌عنوان ابزاری برای تقویت درک مشترک و همدلی و نیز به‌‌رسمیت شناختن تفاوت‌‌های فرهنگی، در تکوین رابطه میان کشورهای منطقه اکو، نقش پررنگی داشته است.

این کتاب جدا از ارزش فرهنگی‌‌اش، با تکیه ‌بر زبان مشترك فارسی، فرصت مناسبی است تا به توسعه ادبیات و شعر بپردازد و نسل امروز جاودانه‌های خود را بازخوانی نماید.

جهت سفارش و تهیه کتاب مذکور با خانم اصلانی، مسئول کتابخانه دیپلماتیک مؤسسه فرهنگی اکو تماس حاصل فرمایید.

تلفن: 27673246 021

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 5 آبان 1399  از آدرس: