تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
«ایران و اقبال»
یکشنبه 21 مهر 1398  |  انتشارات > کتاب

(بررسی و تحلیل محتوایی - تاریخی سیر اقبال‌‌شناسی در ایران)

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، انتشارات مؤسسه فرهنگی اکو در راستای سیاست‌‌های مؤسسه در بهره‌‌گیری از ابزارهای تأثیرگذار مشترک میان ملل منطقه، کتاب «ایران و اقبال (بررسی و تحلیل محتوایی - تاریخی سیر اقبال‌‌شناسی در ایران)» را به طبع رساند.

«ایران و اقبال (بررسی و تحلیل محتوایی - تاریخی سیر اقبال‌‌شناسی در ایران)» اثر دکتر حکیمه دست‌‌رنجی است که با پیشگفتار دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس این نهاد بین‌‌المللی مزین گردیده و توسط خانم رقیه بدیعی‌‌گهر صفحه‌‌آرایی و نمونه‌‌خوانی شده است.

کتاب حاضر پس از پیشگفتار رئیس مؤسسه فرهنگی اکو، مشتمل بر مقدمه و شش بخش با عناوین: علامه اقبال و ادب فارسی، فلسفه ایرانی از منظر علامه اقبال، عناصر فرهنگ ایرانی در اندیشه علامه اقبال، علامه اقبال در گستره ادب ایران، علامه اقبال در عرصه­های فرهنگی در ایران، اشعار شاعران ایرانی در رثای علامه اقبال، است.

این کتاب از حیث گشودن عرصه‌‌هایی جدید در سیر اقبال­شناسی در ایران و ارائه شمایی واقعی از سیر اقبال‌‌شناسی در عرصه‌‌های مختلف اجتماعی و فکری در ایران حائز اهمیت است.

در پیشگفتار کتاب می­خوانیم: گستردگی دامنه عرصه اقبال‌‌شناسی در ایران نشان از تأثیر عمیق افکار و اندیشه‌‌ها و شخصیت علامه اقبال در سطح وسیع در ایران دارد و ضرورت «بررسی و تحلیل محتوایی - تاریخی سیر اقبال‌‌شناسی در ایران» را بیش از پیش آشکار می‌‌سازد؛ مؤسسه فرهنگی اکو با توجه به ضرورت معرفی آثار اقبال‌‌شناسان ایرانی و غیر ایرانی، بر آن شد تا این اثر را به طبع رساند تا ابزاری باشد برای بهره‌‌گیری متفکران و پژوهشگران عرصه اقبال‌‌پژوهی و راه تازه‌‌ای در جهت شناخت آثار و اندیشه‌‌های اقبال در سطح منطقه باز کرده ‌‌باشد.

جهت سفارش و تهیه کتاب مذکور با سرکار خانم اصلانی، مسئول کتابخانه تخصصی مؤسسه فرهنگی اکو تماس حاصل فرمایید.

تلفن: 27673246 021

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 5 آبان 1399  از آدرس: