تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
«نقش همکاری‌‌های فرهنگی در توسعه اقتصادی کشورهای عضو اکو»
یکشنبه 21 مهر 1398  |  انتشارات > کتاب

«نقش همکاری‌‌های فرهنگی در توسعه اقتصادی کشورهای عضو اکو» مدخلی برای واکاوی بیشتر ظرفیت‌های همکاری فرهنگی و سپس ارزیابی آثار این امر بر توسعه اقتصادی اعضای اکو است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، کتاب «نقش همکاری‌‌های فرهنگی در توسعه اقتصادی کشورهای عضو اکو» در 218 صفحه از سوی انتشارات مؤسسه فرهنگی اکو به چاپ رسید.

«نقش همکاری‌‌های فرهنگی در توسعه اقتصادی کشورهای عضو اکو» اثر دکتر اعظم مولایی است که با مقدمه دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس این نهاد بین‌‌المللی مزین گردیده و به کوشش خانم زهرا اصلانی ویراستاری و صفحه‌‌بندی شده است.

دکتر مولایی در کتاب حاضر کوشیده است طی 7 فصل به ترسیم نقش سازمان فرهنگی اکو در تقویت همکاری‌های فرهنگی بپردازد و با مفروض قرار دادن نقش فرهنگ در توسعه اقتصادی، به راهکارهای موجود برای تقویت مناسبات فرهنگی کشورهای عضو، جهت دستیابی به توسعه اقتصادی پایدار بپردازد.

دکتر مظاهری در مقدمه کتاب آورده است: تقویت مناسبات فرهنگی کشورهای عضو اکو می‌تواند در شکل‌دهی به یک هویت منطقه‌ای بین آن‌ها مؤثر باشد و با تعریف منافع ملی مشترک، رویکردهای سیاست خارجی ده کشور عضو اکو را به‌سمت همکاری بیشتر برای توسعه اقتصادی سوق دهد. پژوهش حاضر نقش «مؤسسه فرهنگی اکو» را در این فرایند بسیار مهم و کلیدی ارزیابی کرده و مشارکت گسترده‌تر کشورهای عضو در این مؤسسه را به‌عنوان راهکاری اساسی برای دستیابی به توسعه پایدار اقتصادی توصیه می‌کند.

جهت سفارش و تهیه کتاب مذکور با خانم اصلانی، مسئول کتابخانه دیپلماتیک مؤسسه فرهنگی اکو تماس حاصل فرمایید.

تلفن: 27673246 021

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 5 آبان 1399  از آدرس: