تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
‎بزرگداشت روزجهانی کودک در اکو
پنجشنبه 18 مهر 1398  |  اخبار

‎ به مناسبت روز جهانی کودک عصر روز شنبه مورخ در موسسه فرهنگی اکو‌ با همکاری انجمن طراحان لباس و پارچه ایران ،مسابقه زنده طراحی و یک نشست تخصصی در حوزه کودکان برگزار گردید.

‎به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، در بخش مسابقه تعداد ۵۰ نفر از طراحان لباس و پارچه شرکت کرده و به رقابت پرداختند.

‎ موضوع مسابقه، آزاد در نظر گرفته شده و در این مرحله فقط داوری جهت راهیابی به مرحله بعدی که اجرایی کردن طرحها بود انجام شد و مرحله کامل ایده تا اجرا توسط طراحان صورت گرفت . این مسابقه از ساعت ۹:۳۰ شروع وساعت ۱۵ به پایان رسید.
‎در بخش نشست تخصصی که از ساعت ۱۶ الی ۱۸ برگزار شد ، میهمانانی از اساتید برجسته دانشگاهی و بزرگان صنعت پوشاک‌‌ در حوزه کودک حضور داشتند.

‎سخنران اول این نشست تخصصی، آقای سومبات هاکوپیان رئیس هیئت مدیره انجمن طراحان لباس و پارچه ایران بود که در رابطه با روز جهانی کودک و اهمیت به کودک و طراحی لباس صحبت نمود.

‎وی همچنین ضمن تشکر از همکاری موسسه فرهنگی اکو‌ ، اشاره داشت که این دومین برنامه مشترک با‌ این نهاد بین المللی است و نوید این را داد که در آینده نزدیک با تفاهم نامه ایی که با موسسه منعقد خواهد شد، برنامه های زیادی در دست اجرا قرار خواهد گرفت که فضا و بستر مناسبی برای بروز استعدادها و ارائه آثار طراحان بخصوص در فضای بین المللی و‌بویژه در ارتباط با کشورهای اکو ایجاد خواهد شد.

‎سخنرانان بعدی این نشست تخصصی آقای مهندس جزایری با موضوع هنر و کودک‌ و خانم دکتر اخیانی در رابطه با روانشناسی کودک‌ بودند و در پایان این برنامه، تئاتر عروسکی نور و سایه با داستان اساطیری سیمین و فرزان توسط گروه ماهی برگزار شد.

 

80560,80559,80558,80556,80557,80555

 

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ شنبه 8 آذر 1399  از آدرس: