تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
‎افتتاح دومین نمایشگاه زندگی در اکو
یکشنبه 14 مهر 1398  |  اخبار

‎دومین نمایشگاه عکس زندگی در اکو عصر روز جمعه 12 مهرماه 98 با حضور رئیس مؤسسه فرهنگی اکو، رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ، سفیر قزاقستان و جمعی از مقامات فرهنگی و دیپلماتیک در موزه هنرهای ایرانی گشایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، دکتر محمد مهدی مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در این مراسم ضمن قدردانی از همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در برگزاری این نمایشگاه، گفت: نمایشگاه زندگی در اکو محصول ده‌ها عکس منتخب از عکاسان داخلی و خارجی از زندگی مردم کشورهای جمهوری اسلامی ایران، افغانستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، قرقیزستان، قزاقستان، آذربایجان، ازبکستان و ترکیه با هدف ترویج اشتراکات فرهنگی این حوزه تمدنی کهن به نمایش گذاشته شده است.

‎وی همچنین دستیابی به توسعه پایدار را تنها از طریق شناخت سبک زندگی مردم منطقه میسر دانست و افزود: این نمایشگاه با هدف تسهیل این شناخت برای مردم منطقه در دیگر شهرهای کشورهای عضو اکو نیز به نمایش در خواهد آمد.

‎اسخت اورازبای سفیر قزاقستان نیز در آیین گشایش نمایشگاه عکس زندگی در اکو گفت: ۱۰ کشور عضو اکو روابط بسیار خوبی با هم دارند و مسائل سیاسی روی این ارتباطات تاثیری نمی‌گذارد.

‎سفیر قزاقستان در ایران ضمن قدردانی از ابتکار عمل دکتر مظاهری در برپایی دومین نمایشگاه زندگی در اکو، افزود: این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی برای به نمایش گذاشتن آداب و رسوم و فرهنگ‌های ۱۰ کشور همسایه و گسترش ارتباطات بر بستر فرهنگ است.

‎سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی- هنری شهرداری تهران نیز در این مراسم با تشکر از اهتمام رئیس موسسه فرهنگی اکو در همکاری های مشترک، گفت: پس از مطالعات فراوان به این نتیجه رسیدیم که فرهنگ فرصت تعامل و ارتباط اقتصادی بیشتری را بین کشور‌های عضو اکو برقرار می‌کند.

‎شایان ذکر است این دومین نمایشگاهی است که با موضوع فرهنگ و آداب و رسوم کشور‌های عضو اکو و با مشارکت اولین گالری مشترک هنری "اکو آرت" برگزار می شود.

80357,80358,80359,80360,80361,80362,80363,80364,80365,80366

 

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 9 مهر 1399  از آدرس: