تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
ماه‌‌گفتار «در اقلیم هنر و جایگاه حکیم سنائی غزنوی»
پنجشنبه 14 شهریور 1398  |  اخبار

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، در ادامه ماه ­گفتارهایی که با حضور مفاخر عرصه علم، ادب و هنر در مؤسسه فرهنگی اکو برگزار شده است، نشست­ تخصصی «در اقلیم هنر و جایگاه حکیم سنائی غزنوی» برگزار خواهد شد.

دکتر نادر کریمیان سردشتی، ادیب، منتقد و مدرس دانشگاه، در این نشست تخصصی که روز چهارشنبه 27 شهریور­­ماه 1398، از ساعت 14 در کتابخانه دیپلماتیک مؤسسه فرهنگی اکو برگزار خواهد شد به شرح و بررسی احوال و آثار حکیم سنائی غزنوی می­پردازد.

سنائی، از شاعران بزرگ اهل تصوف، بنیان‌گذار شعر عرفانی و نقطه عطف ادبیات منظوم عرفانی است که توانست فرایندی از انعکاس مفاهیم عرفانی منثور پیش از خود را در قالب­های شعری غزل، قصیده و مثنوی بیاراید.

«سیر تحولات اندیشه­ های سنائی»، «هنر و جایگاه سنائی در تاریخ ایران و ادبیات ایرانی»، «آرامگاه سنائی»، «نقد آثار منسوب به سنائی» و «شعر و نثر سنائی در اقلیم او» ازجمله محورهای دهمین نشست از ماه‌‌گفتارهای علمی و ادبی مؤسسه فرهنگی اکو است.

مؤسسۀ فرهنگى اکو یک نهاد بین ­المللى است که با هدف تحکیم قرابت­هاى فرهنگى، هنرى، پژوهشى و ادبی میان کشورهای عضو با دیگر کشورها تأسیس شده است.

علاقه‌مندان در صورت تمایل به حضور در برنامه نام و نام خانوادگی خود را به شماره 1000088203526 پیامک نمایند یا با شماره تلفن 27673200 تماس حاصل فرمایند.

نشانی: تهران، اقدسیه، خیابان موحد دانش، خیابان نیلوفر، شمارۀ 3، کتابخانه دیپلماتیک مؤسسه فرهنگی اکو.

 

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 5 آبان 1399  از آدرس: