تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
ماه‌‌گفتار «رابطه خدا و جهان از دیدگاه حکیمان فارسی‌‌زبان (صدرا، فردوسی، نظامی)»
چهارشنبه 12 تیر 1398  |  اخبار

نشست‌‌ تخصصی «رابطه خدا با جهان از دیدگاه حکیمان فارسی‌‌زبان (صدرا، فردوسی، نظامی)» با حضور دکتر سید مصطفی محقق داماد، در محل کتابخانه دیپلماتیک مؤسسه فرهنگی اکو برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، در ادامه ماه‌‌گفتارهایی که با حضور اندیشمندان عرصه علم، ادب و هنر در مؤسسه فرهنگی اکو برگزار شده است، نهمین ماه‌‌گفتار کتابخانه دیپلماتیک مؤسسه فرهنگی اکو، باهدف دستیابی به کمال ارزش‌‌های اخلاقی و بهبود سبک زندگی، به موضوع «رابطه خدا با جهان از دیدگاه حکیمان فارسی‌‌زبان (صدرا، فردوسی، نظامی)» اختصاص یافته است.

در این نشست تخصصی استاد سید مصطفی محقق داماد، رئیس گروه علوم اسلامی فرهنگستان علوم، به بیان سیر تاریخی مسئلة رابطه کریمانه آفریننده با نظام آفرینش در میان آرای سه تن از حکیمان منطقه اکو می‌‌پردازد و سپس مسائلی ازجمله کثرت در عالم، عوالم وجود، مبانی فلسفی حکمت متعالیه، تجلی و ظهور از دیدگاه عرفانی را که در تبیین ارتباط خدا و جهان نقش دارند، مطرح می‌نماید.

در صورت تمایل به حضور در برنامه، نام و نام خانوادگی خود را به شماره 1000088203526 پیامک نمایید.

نشانی: تهران، اقدسیه، خیابان موحد دانش، خیابان نیلوفر، شمارۀ 3، کتابخانه دیپلماتیک مؤسسه فرهنگی اکو.

مؤسسۀ فرهنگى اکو یک نهاد بین‌‌المللى است که باهدف تحکیم قرابت‌‌هاى فرهنگى، هنرى، پژوهشى و ادبی میان کشورهای عضو با دیگر کشورها تأسیس شده است.

 

 

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ چهارشنبه 30 مهر 1399  از آدرس: