تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
رونمایی از آثار استاد جمال پور در اکو
پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398  |  اخبار

آیین بزرگداشت استاد عباس جمال پور، چهره ماندگار و هنرمند برجسته بین المللی کشورمان، عصر روز دوشنبه دوم اردیبهشت ماه 1398 در محل مؤسسه فرهنگی اکو با حضور دکتر محمدمظاهری، رئیس این نهاد بین المللی، برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، در این مراسم که با حضور چهره های شاخص فرهنگی و هنری کشور برگزار شد، آقایان دکتر حسین باهر، دکتر محسن فرشاد، دکتر طیبه محمد و مدیرعامل انتشارات هنرگویا، طی سخنانی به بررسی ابعاد مختلف هنری و عرفانی استاد جمال پور پرداختند.

بنابر همین گزارش، رونمایی از دو اثر استاد عباس جمال پور، بخش دیگری از این مراسم در موسسه فرهنگی اکو بود که با حضور دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس این نهاد بین المللی، رونمایی شد.

کتاب مثنوی مولوی همراه، اثار نگارگری استاد جمال پور و کتاب مهر، مجموعه مقالات و دست نوشته های پروفسور جمال پور، دو اثر رونمایی شده در مؤسسه فرهنگی اکو بودند.

شایان ذکر است در پایان این مراسم و با حضوررئیس مؤسسه فرهنگی اکوو دیگر میهمانان با اهدای یادبودهایی از مقام و جایگاه رفیع هنری و بین المللی استاد جمالپور تجلیل بعمل آمد.

گفتنی است در این مراسم گروه های هنری به اجرای قطعاتی از موسیقی سنتی و کلاسیک پرداختند و اشعار شاهنامه فردوسی توسط کیخسرو دهقان در دستگاه شور اجرا شد.

تجلیل از مفاخر فرهنگی حوزه تمدنی اکو از جمله برنامه های ویژه مؤسسه فرهنگی اکو در سال های اخیر است که با ابتکار رئیس این نهاد بین المللی همچنان ادامه دارد.

 

 

78520,78519,78518,78517,78516,78515,78514

 

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ پنجشنبه 26 تیر 1399  از آدرس: