تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
ساتم الغ زاده و فرهنگ ملی
پنجشنبه 23 اسفند 1397  |  انتشارات > کتاب

کتاب «ساتم الغ‌زاده و فرهنگ ملی»، اثر ارزشمند محقق معاصر تاجیک، سراج‌‌‌‌الدین امام‌‌‌‌علی است که شاه‌‌منصور خواجه اُف، کارشناس فرهنگی میز تاجیکستان در اکو، برای بار نخست آن را به فارسی برگردان نمود و با کوشش خانم زهرا اصلانی ویرایش ادبی شد.

کتاب مذکور که با مقدمه دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو مزین گردید جدا از ارزش فرهنگی‌‌اش، به اعتبار مطالب و محتوا و زمان تحریر و نشر، به‌مثابه سندی استوار از حیات تاریخ ادبیات تاجیکان، حائز اهمیت است. ازجمله ویژگی‌‌های این کتاب این است که ابعاد مهمی از فعالیت علمی و ادبی ساتم الغ‌‌زاده، را به تصویر کشیده و تأثیر مهمی در افزایش دانش و معرفت جامعه علمی و دانشگاهی؛ به‌‌ویژه محققان حوزه فرارود نسبت به خدمات ارزنده این نویسنده برجسته تاجیکستان خواهد داشت.

اثر پیش رو در 250 صفحه، مشتمل بر مقدمه؛ پیشگفتار؛ سرسخن؛ سه باب؛ خلاصه؛ کتابنامه؛ فهرست لغات، ترکیبات و اصطلاحات و در پایان هم نمایه است که در قطع رقعی تنظیم شده و در سال 1397 ازسوی «انتشارات مؤسسه فرهنگی اکو» به چاپ رسید.

شایان ذکر است مراسم رونمایی از کتاب مذکور، همزمان با برگزاری شب تاجیکستان در اکو و با حضور جمعی از سفرا و دیپلمات‌‌های خارجی مقیم تهران و تعداد زیادی از شعرا و اندیشمندان داخلی، در تاریخ 12 اسفندماه در محل تالار همایش های بین المللی مؤسسه فرهنگی اکو برگزار شد.

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 28 مرداد 1398  از آدرس: