تنظیمات
قلم چاپ اندازه فونت
Print چاپ مطلب
رونمایی از کتاب «زیرگنبد مینا» اثر فرهاد فخرالدینی در اکو
چهارشنبه 15 اسفند 1397  |  اخبار

کتاب «زیر گنبد مینا» اثر استاد فرهاد فخرالدینی، شامگاه روز دوشنبه 13 اسفندماه 1397 با حضور دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو، و جمعی از اساتید آواز و موسیقی ایرانی در این نهاد بین المللی رونمایی شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، دکتر محمدمهدی مظاهری در آیین رونمایی از اثر فخرالدینی، ضمن پاسداشت جایگاه اساتید موسیقی ایران تاکید کرد: «موسیقی، ظرفیت کم نظیری در زمینه شکستن مرزها و یکپارچه کردن فرهنگهای مختلف دارد». 

وی در ادامه افزود: «کشورهای عضو اکو با بهره گیری از آداب و سنن مشترک و غنی در این حوزه تمدنی، چهره ای واحد را از خود به دنیا ارائه می دهند».

رئیس مؤسسه فرهنگی اکو با بیان اینکه موسیقی زبان مشترک همه ملتهاست، تاکید کرد: «زبان صلح و دوستی که از اعماق دل و جان یک هنرمند برمی آید، لاجرم بر دلها می نشیند».

دکتر مظاهری همچنین با تاکید بر ضرورت تجلیل از مفاخر فرهنگ و هنر منطقه اکو افزود: «استاد فخرالدینی از جمله هنرمندانی است که عمر خود را وقف خلق آثار ماندگار موسیقی ایرانی کرده و امروز هم با تالیف زیرگنبدمینا یافته هایش رابرای نسل امروز و آیندگان به یادگارمی گذارد.

حمید نوربخش، مدیرعامل خانه موسیقی، نیز طی سخنان کوتاهی در این مراسم با تشکر از توجه ویژه رئیس مؤسسه فرهنگی اکو به گسترش تعاملات موسیقیایی در حوزه تمدنی اکو، از جایگاه رفیع استاد فرهاد فخرالدینی تجلیل کرد و افزود: «فرهاد فخرالدینی نیازی به توصیف ندارد. او را به نیکی می‌شناسند، استاد فخرالدینی دهه‌های متوالی در عرصه موسیقی ایران آثار ارزشمند و ماندگاری آفرید و در طول عمر خود آثار ماندگار شنیدنی از او برجاست». 

فرهاد فخرالدینی نیز در این نشست با تشکر از همکاری مؤسسه فرهنگی اکو و خانه موسیقی ایران در برگزاری آیین رونمایی از کتاب «زیر گنبد مینا» گفت: «ما با خاطراتمان زندگی می‌کنیم. وقتی آقای علیزاده از هنرستان یاد می‌کند من را به آن دوران می‌برد که عاشقانه کار می‌کردیم. این کتابی که ملاحظه می‌کنید یکی دیگر از درس‌هایی است که پس می‌دهم».

بنا بر همین گزارش، اساتیدی همچون حسین علیزاده، هوشنگ کامکار، لوریس چگنواریان، محمد سریر، داوود گنجه ای، علی مرادخانی و مدیر انتشارات معین) از دیگر سخنرانان مراسم آیین رونمایی از اثر «زیر گنبد مینا» بودند که از جایگاه ویژه مولف آن، استاد فخرالدینی، تجلیل بعمل آوردند.

 

77843,77842,77841,77840,77839,77837,77836,77835,77834,77833,77832,77831,77829,77830,77828

 

 


کلیه حقوق مادی و معنوی این مطلب متعلق به ecieco.org است.
منبع: موسسه فرهنگی اکو
چاپ شده در تاریخ دوشنبه 5 آبان 1399  از آدرس: