اکو فرهنگی با ترویج دیپلماسی فرهنگی افق روشنی پیش رو دارد
رييس موسسه فرهنگي اكو در گفتگو با ايرنا:

اکو فرهنگی با ترویج دیپلماسی فرهنگی افق روشنی پیش رو دارد

پاکستان - رئیس موسسه فرهنگی اکو با بیان این که به زودی همکارهای جدیدی میان این موسسه وخبرگزاری جمهوری اسلامی 'ایرنا' در قالب امضای یک تفاهم نام آغاز خواهد شد، گفت: یکی از برنامه های مشترک ما، برگزاری اجلاس روسای خبرگزاری های کشورهای عضو اکو در تهران به میزبانی ایرنا است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی :

زیر ساخت روابط با ملت ها را فرهنگی و سپس اقتصادی می دانیم

اخبار - در آستانه سال نو و نوروز باستانی، میراث هزاران ساله ملت های اکو، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، طی صبحانه کاری با رییس موسسه گفتگو کرد.
علی جنتی:

توان فرهنگی موسسه اکو در توسعه روابط دیپلماتیک تاثیر گذار است

اخبار - علی جنتی، توان فرهنگی و توانایی توسعه مناسبات تاریخی و تمدنی این موسسه را بسیار والا و ارزشمند ارزیابی کرد و گفت: توان فرهنگی موسسه اکو در توسعه روابط دیپلماتیک تاثیر گذار است.

عصر قصه و شعر نوجوانان به میزبانی موسسه فرهنگی اکو برگزار شد

اخبار - با هدف گسترش فرهنگ مهر و دوستی و معرفی ظرفیت های اکو به نوجوانان، مراسم عصر قصه و شعر نوجوانان با همکاری موسسه فرهنگی اکو در مرکز همایش های دیپلماتیک این موسسه با حضوربیش از صد نوجوان و خانواده ها از سراسر ایران برگزار شد.
معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری :

نهاد ریاست جمهوری از فعالیت های موسسه فرهنگی اکو حمایت می کند

اخبار - مرتضی بانک معاون کل نهاد ریاست جمهوری، با حضور در موسسه فرهنگی اکو ضمن بازدید از این موسسه و نمایشگاه هنر متعالی با دکتر محمد مهدی مظاهری، دیدار و گفتگو کرد.
دکتر روحانی در نشست سران کشورهای عضو اکو:

قرن 21 قرن پیشتازی آسیا خواهد بود

اخبار - اکو در آسیای آینده، کلید تعامل شرق و غرب خواهد شد/اکو می تواند و باید در ساختن آینده اقتصاد منطقه نقش آفرینی کند/ با پیوند دادن امکاناتمان، می‌توانیم رشد افزونتر و پرشتابتر را برای کشورهایمان سامان دهیم/ هماهنگی و همکاری در مقابله با پدیده شوم تروریسم ضروری است/ اکو بستری مناسب برای ساختن منطقه‌ای ایمن‌تر برای ملت‌های ماست
نشست 22 وزرای خارجه اکو در اسلام آباد، پاکستان

سخنرانی جناب آقای دکتر محمد مهدی مظاهری

اخبار - جناب آقای رئیس، وزرای محترم، دبیرکل محترم، عالیجنابان، خانم ها و آقایان: حضور در بیست و دومین نشست وزرای خارجه اکو فرصت مغتنمی است که برای موسسه فرهنگی اکو فراهم شده است تا گزارشی از آخرین دستاوردها و فعالیت های بین المللی خود در حوزه فرهنگ ارائه دهم.
رئیس موسسه فرهنگی اکو در نشست 22 وزرای خارجه اکو در اسلام آباد، پاکستان :

تاثیر بنیادین فرهنگ به عنوان زمینه ساز صلح و دوستی درتوسعه همکاری های اقتصادی

اخبار - فرهنگ به عنوان زمینه ساز صلح و دوستی بین ملتها، حتی در توسعه همکاری های اقتصادی نیز تاثیری بنیادین دارد.
متن سخنرانی دکتر ظریف در بیست و دومین اجلاس شورای وزیران اکو

ظریف: "اکو باید ثابت کند که برای تک تک اعضا منفعت‌زا است"

اخبار - محمدجواد ظریف صبح امروز در بیست و دومین اجلاس شورای وزیران سازمان همکاری اقتصادی اکو که در اسلام‌آباد پاکستان در حال برگزاری است، گفت: سازمان اکو به عنوان یک سازمان عضو - محور تنها در صورتی توفیق خواهد داشت که همه اعضا در آن حضور فعال داشته باشند.
تخت روانچی در بازدید از نمایشگاه هنر متعالی:

هنر زبان گویای ملت هاست

اخبار - معاون امور بین اروپا و آمریکا وزیر خارجه در ادامه از نمایشگاه آثار فاخر هنرهای سنتی ایران در محل نگارخانه دیپلمات ،بازدید کرد.
معاون امور اروپا و آمریکا وزیر امور خارجه:

فعالیت های "موسسه فرهنگی اکو" بیش از پیش معرفی شود

اخبار - معاون امور اروپا و آمریکا وزیر امور خارجه ، برای نخستین بار از موسسه فرهنگی اکو بازدید و با رییس این موسسه محمد مهدی مظاهری ، پیرامون مسایل فرهنگی بین المللی گفتگو کرد.
برگزیده ها