آخرین مطالب
کد مطلب: 12042
تاریخ انتشار: پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398

رونمایی از آثار استاد جمال پور در اکو

اخبار  - آیین بزرگداشت استاد عباس جمال پور، چهره ماندگار و هنرمند برجسته بین المللی کشورمان، عصر روز دوشنبه دوم اردیبهشت ماه 1398 در محل مؤسسه فرهنگی اکو با حضور دکتر محمدمظاهری، رئیس این نهاد بین المللی، برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، در این مراسم که با حضور چهره های شاخص فرهنگی و هنری کشور برگزار شد، آقایان دکتر حسین باهر، دکتر محسن فرشاد، دکتر طیبه محمد و مدیرعامل انتشارات هنرگویا، طی سخنانی به بررسی ابعاد مختلف هنری و عرفانی استاد جمال پور پرداختند.

بنابر همین گزارش، رونمایی از دو اثر استاد عباس جمال پور، بخش دیگری از این مراسم در موسسه فرهنگی اکو بود که با حضور دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس این نهاد بین المللی، رونمایی شد.

کتاب مثنوی مولوی همراه، اثار نگارگری استاد جمال پور و کتاب مهر، مجموعه مقالات و دست نوشته های پروفسور جمال پور، دو اثر رونمایی شده در مؤسسه فرهنگی اکو بودند.

شایان ذکر است در پایان این مراسم و با حضوررئیس مؤسسه فرهنگی اکوو دیگر میهمانان با اهدای یادبودهایی از مقام و جایگاه رفیع هنری و بین المللی استاد جمالپور تجلیل بعمل آمد.

گفتنی است در این مراسم گروه های هنری به اجرای قطعاتی از موسیقی سنتی و کلاسیک پرداختند و اشعار شاهنامه فردوسی توسط کیخسرو دهقان در دستگاه شور اجرا شد.

تجلیل از مفاخر فرهنگی حوزه تمدنی اکو از جمله برنامه های ویژه مؤسسه فرهنگی اکو در سال های اخیر است که با ابتکار رئیس این نهاد بین المللی همچنان ادامه دارد.

 

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6-2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6-2