آخرین مطالب
کد مطلب: 9997
تاریخ انتشار: یکشنبه 14 بهمن 1397

‎همراهی اکو و بانک ملی در ترویج مناسبات فرهنگی

اخبار  - ‎موزه بانک ملی ایران با مشارکت موسسه فرهنگی اکو میزبان تعدادی از هنرمندان ،اساتید دانشگاه و سفرای عضو این نهاد بین المللی و سایر کشورهای جهان بود.

‎به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، دکتر محمد مهدی مظاهری رئیس این نهاد بین المللی عصر امروز شنبه مورخ 97/11/13 طی سخنانی در این مراسم ضمن قدردانی از میزبانی بانک ملی ایران برای نشست نمایندگان کشورهای عضو گفت: امروز موزه ها نقش اساسی در حفاظت از فرهنگ و تمدن و همچنین توسعه فرهنگ گردشگری کشورها دارند و به تعبیری موزه ها به عنوان آیینه هویت ملت ها عمل می کنند.

وی ضمن تاکید بر نقش موزه ها در توسعه فرهنگی و اقتصادی کشورها تصریح کرد: موسسه فرهنگی اکو با هدف تقویت همگرایی فرهنگی و توسعه گردشگری کشورهای عضو، از برنامه هایی که منجر به توسعه روابط مردمان و ملل این کشورها باشد، حمایت می کند.

رئیس موسسه فرهنگی اکو در خاتمه اظهار داشت: این قبیل گردهمایی ها می تواند به تقویت و توسعه صلح پایدار کمک کند.

محمدرضا حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران نیز طی سخنانی در این مراسم ضمن قدردانی از حمایت و برنامه های دکتر مظاهری رئیس موسسه فرهنگی اکو از گسترش و ترویج اشتراکات فرهنگی بین ملتها گفت : بانک ملی به دنبال روان سازی امور تجاری بازرگانان و تجار کشورهای مختلف است.

‎ حسین زاده همچنین تصریح کرد: بانک ملی ایران قدیمی ترین بانک کشور با سه هزار و 350 شعبه داخلی است که در 20 کشور مختلف دنیا نیز بانک و کارگزاری دارد و همکاری های اقتصادی خوبی نیز با کشورهای مختلف اروپایی، آسیایی و آفریقایی برقرار است.

‎مدیرعامل بانک ملی ایران در خاتمه تاکید کرد: تلاش ما بر این است تا علاوه برتوسعه روابط تجاری با استفاده از پتانسیل این بانک گام هایی در راستای حمایت از میراث فرهنگی کشور و نیز توسعه مناسبات فرهنگی برداریم.

‎گفتنی است در بازدید امروز از موزه بانک ملی ایران علاوه بررییس موسسه فرهنگی اکو و جمعی از نمایندگان کشورهای عضو، سفیران و جمعی از مقامات سفارتخانه های کشورهای مختلف از جمله نروژ، فنلاند، آلمان، هند، ترکیه، اتریش، استرالیا، بلژیک، بریتانیا و... نیز حاضر بودند و از نزدیک از اشیای قدیمی و و مجموعه های ارزشمند با ارزش به نمایش گذاشته شده در این موزه از جمله سکه ها، تابلوهای نفیس خوشنویسی، فرش و مینیاتور، نقاشی های مدرن و کلاسیک، مسکوکات، اشیای قیمتی و کهن اهدا شده از طرف بانک ها و یا شخصیت های برجسته، و نیز اسناد معاملات بزرگ دیدن کردند و در ادامه نیز به زورخانه بانک ملی ایران رفتند و از نزدیک با ورزش باستانی آشنا شدند. همچنین بازدید از ساختمان سردار اسعد بختیاری (محل سابق موزه بانک ملّی ایران) نیز از دیگر برنامه های امروز بازدید دیپلمات ها از موزه بانک ملی ایران بود.

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7+4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7+4