آخرین مطالب
کد مطلب: 9995
تاریخ انتشار: دوشنبه 8 بهمن 1397

درخشش مددجویان با نمایش «رستم و سهراب»

اخبار  - نمایش «رستم و سهراب» در تاریخ 7 بهمن 1397 با همکاری مؤسسۀ فرهنگی اکو در فرهنگسرای بهمن به روی صحنه رفت.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی اکو، نمایش گروهی «رستم و سهراب»، توسط 30 نفر از معلولان و مددجویان ساکن آسایشگاه کهریزک در حضور دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو، سفیران و نمایندگان فرهنگی کشورهای عضو اکو، دیپلمات‌‌های خارجی و مقامات ایرانی به اجرا درآمد و ایشان از نزدیک با روند کار این گروه نمایش‌‌درمانی آشنا شدند.

این برنامه با سخنرانی رئیس فرهنگسرای بهمن آغاز شد و در ادامه رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران؛ مدیر آسایشگاه کهریزک؛ دکتر پیروز حناچی، شهردار تهران و میرکمال میرنصیری، نویسنده، کارگردان، نمایش‌‌درمانگر و مشاور خانواده؛ طی سخنانی به اهمیت و ارزش این اثر فاخر و تحسین‌‌برانگیز هنری که پس از نزدیک به یک دهه پشتکار به ثمر رسیده است تأکید کردند و احیای شخصیت، بازسازی روانی و تسریع روند درمان مددجویان را از محورهای اصلی این حرکت گروهی برشمردند.

آرامش و عزت‌نفس، افزایش روابط اجتماعی، توانایی و خودشناسی، روحیه بالا و انرژی مثبت درونی از مهم‌ترین ویژگی‌‌های فردی و شخصیتی است که در بلندای نه سال تمرین و تلاش مداوم مددجویان، در قالب نمایشی ارزشمند با همت میرنصیری متبلور شده است.

میرنصیری با ابراز رضایت از اجرای نمایش «رستم و سهراب» تصریح کرد: «رستم و سهراب» اگرچه روایتی تئاترگونه با لباس و موسیقی و طراحی نور و صحنه است، اما بیش از همه نمادی از تلاش، امید و رسیدن به هدف است و امید به زندگی بارزترین محصول آن می‌‌باشد.

نمایش‌‌درمانی گروهی با شعار «من می‌‌خواهم خودم باشم» تجسم و عینیت بخشیدن به تصاویر درونی و ذهنی معلولان و آسیب‌‌دیدگان اجتماعی است تا تغییرات سازنده در زندگی‌شان را به‌‌راحتی امکان‌‌پذیر نمایند.

مؤسسۀ فرهنگى اکو یک نهاد بین‌‌المللى است که با هدف تحکیم قرابت‌‌هاى فرهنگى، هنرى، پژوهشى و ادبی میان کشورهای عضو با دیگر کشورها تأسیس شده است.

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6+2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6+2