آخرین مطالب
کد مطلب: 9992
تاریخ انتشار: دوشنبه 8 بهمن 1397

بازدید رییس موسسه ى فرهنگى اکو از دریکنده

بازدید رییس موسسه ى فرهنگى اکو از دریکنده
اخبار  - دکتر محمدمهدى مظاهرى رییس موسسه ى فرهنگى اکو ازروستاى دریکنده در استان مازندران زادگاه مکرمه قنبری بازدید کرد. این روستا توانسته با ویژگی هاى بصرى در عرصه ى بین الملل جایگاه خاصى داشته باشد.

بانو مکرمه قنبری نقاش خودآموخته ى روستاى دریکنده در میانسالى شروع به نقاشى خانه ى خودمى نماید و ضمن آموزش فرزندان خود،سایر اهالى را نیز تشویق به این هنر مى کند.

دکتر محمدمهدى مظاهرى در این بازدید که با حضور فرماندار بابل ،مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامى وجمعى از مسئولین و هنرمندان استان مازندران انجام شد، طى سخنانى با عنایت به عنوان هنرمند خود آموز گفت هنر از جمله موثرترین ابزار ارتباطات فرهنگى در دیپلماسى عمومى است همچنانکه منطقه ى تمدنی اکو، منطقه ایى فاخر و توانمند در هنر است ،که از دیرباز این منطقه را ایران فرهنگى مى نامیدند. لذا تمام مشتقات هنر مانند نقاشى،موسیقى،خوشنویسى و نمایش همان حکمتیست که در ایران بزرگ بوده است وبا کمک مسئولین و اهالى محترم می توان ، این روستا را با چنین توانایى به کشورهاى دیگر معرفى نمود و ما نیز با معرفى این روستا به کشورهاى عضو، سعى مى کنیم روستاهاى مشابه را نیز در کشورهاى عضو شناسایی و معرفى نماییم.

در ادامه از موزه ى عمونوروز نیز بازدید شد.

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6+1

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6+1