آخرین مطالب
کد مطلب: 9981
تاریخ انتشار: یکشنبه 9 دی 1397

موضوع اتحادیه دانشگاه های اکو بررسی شد

اخبار  - دکتر احمد نیلی رئیس دانشگاه تهران با دکتر محمد مهدی مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در محل این نهاد بین المللی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، پیش از ظهر یکشنبه مورخ 97/10/09 این جلسه برگزار شد. دکتر مظاهری در این دیدار با اشاره به اهمیت جایگاه دانشگاه ها در راهبرد فرهنگی این نهاد بین المللی گفت: تشکیل شورای علم و فرهنگ، اخذ بورسیه های متعدد از مجامع دانشگاهی کشور، انعقاد دهها تفاهم نامه با دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی و تأکید بر پژوهش محوری فرهنگ از جمله برنامه های مؤسسه فرهنگی اکو در دوره جدید مدیریت اکو بوده است.

رئیس مؤسسه فرهنگی اکو همچنین با اشاره به تشکیل اتحادیه های مشترک در این حوزه تمدنی بزرگ در دوره مدیریتی خود نظیر اکومو، اکو پرس و اکو دیجیتال افزود: از تشکیل اولین اتحادیه مشترک دانشگاه های اکو استقبال می کنیم. وی همچنین با اشاره به فعالیت گسترده و برنامه ریزی شده مؤسسه فرهنگی اکو در زمینه های مختلف کتابخانه ها، موزه ها و تجلیل از مفاخر کشورهای عضو تأکید کرد: ورزش نیز به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای دیپلماسی عمومی نیز مورد توجه حدی قرار گرفته و پیشنهاد اولین المپیاد ورزشی دانشجویان اکو می تواند گام مؤثر و قابل توجهی در این زمینه باشد.

دکتر نیلی نیز طی سخنانی در این دیدار با استقبال از دیدگاه های دکتر مظاهری، گفت: دانشگاه تهران آماده همکاری های گسترده با جنابعالی در مؤسسه فرهنگی اکو می باشد.

وی با اشاره به عضویت دانشگاه تهران در دو اتحادیه بین المللی دانشگاه‌ها (IAU) و اتحادیه دانشگاه های پاسیفیک (AUAD) ایده تشکیل اتحادیه دانشگاه های کشورهای عضو اکو را مطرح کرد و آمادگی دانشگاه تهران را برای میزبانی اولین اجلاس آن اعلام نمود.

گفتنی است در پایان این دیدار رئیس دانشگاه تهران و هیأت همراه از بخش های مختلف مؤسسه فرهنگی اکو بازدید کرده و از نزدیک در جریان تحولات و فعالیت های صورت گرفته در دوره جدید فعالیت این نهاد بین المللی قرار گرفتند.

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9-4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9-4