آخرین مطالب
کد مطلب: 9973
تاریخ انتشار: پنجشنبه 29 آذر 1397

خوشنویسی زینت معنوی همه هنر‌هاست

اخبار  - محمد مهدی مظاهری، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو با حضور در فرهنگسرای نیاوران از نمایشگاه خوشنویسی «دستخط» بازدید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو رئیس مؤسسه فرهنگی اکو عصر دوشنبه 1397/09/27 ضمن گفت و گو با استاد امیرخانی، استاد شیرازی و استاد ملک‎زاده در خصوص آثار به نمایش در آمده در این نمایشگاه با روابط عمومی بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران نیز گفت و گویی انجام داد.

رئیس موسسه فرهنگی اکو ابتدا ضمن قدردانی از نظم و زیبایی آثار این نمایشگاه از مدیریت بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران نیز تشکر کرد که موجب برپایی این نمایشگاه شده‎اند. وی افزود همواره در بحث های هنر و ادبیات موسسه اکو هم مطرح کرده‎ام که خوشنویسی در حوزه هنرهایی همچون قالی بافی، معماری، منبت کاری و ... نقش بسیار پر رنگی ایفا می‎کند، در واقع زینت معنوی این هنرها به خوشنویسی است.

مظاهری ابراز امیدواری کرد با هماهنگی و همکاری مدیریت بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران، در منطقه تمدنی بزرگ اکو، که در حوزه ادبیات، فرهنگ و هنر ایران فرهنگی محسوب می‎شوند، مخصوصا تاجیکستان و افغانستان که فارسی زبان هستند نمادی از این آثار را به نمایش گذاشته شود.

وی سپس افزود: هنر و فرهنگ و ادبیات هویت هر جامعه‎ای را تشکیل می‎دهد، یعنی هویت هر جامعه به هنر و فرهنگ آن کشور وابسته است. طبیعتا هویت بسیاری از ما ایرانی‎ها در مولانا و حافظ است، وقتی این اشعار با خطوط زیبای امیرخانی‎ها و دیگر اساتید و دانشجویان این اساتید مزین می‎شود، طبیعتا جایگاه ویژه خود را پیدا می‎کند.

گفتنی است نمایشگاه خوشنویسی «دستخط» مجموعه آثار غلامحسین امیرخانی، علی شیرازی و مجتبی ملک‎زاده تا ٣٠ آذر در گالری شماره ١ فرهنگسرای نیاوران برپاست.

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 8+2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 8+2