آخرین مطالب
کد مطلب: 8965
تاریخ انتشار: سه شنبه 20 آذر 1397

کتاب «ماه سیزدهم» در کتابخانه دیپلماتیک مؤسسه فرهنگی اکو رونمایی و نقد و بررسی شد

کتاب «ماه سیزدهم» در کتابخانه دیپلماتیک مؤسسه فرهنگی اکو رونمایی و نقد و بررسی شد
اخبار  - در ادامه نشست­های رونمایی و نقد و بررسی کتاب که در کتابخانه دیپلماتیک مؤسسه فرهنگی اکو برگزار می‌گردد، سومین نشست در تاریخ 18 آذر 1397 به نقد و بررسی کتاب «ماه سیزدهم» اختصاص داده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو«ماه سیزدهم» با 6 داستان کوتاه درزمینه اجتماعی و زنان، نوشته گلناز توکلیان است که در تاریخ 13 بهمن 1396 با حضور دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو، در محل فرهنگسرای ارسباران رونمایی شد.

در این نشست که با همکاری «انجمن فرهنگی - هنری زنان ناشر» برگزار شد، خانم گلزار رضوی، منتقد و نمایشنامه­نویس، در حضور جمعی از چهره­های فاخر هنری؛ ازجمله داور پروین، اسدالله چهره­پرداز، نصرت­الله فرزانه­پور، محمد رضوي و خانم فاطمه پناهیان­پور به واکاوی روان‌شناختی شخصیت­های داستان پرداخت.

گلزار رضوی با اشاره به اینکه ما قصه می­گوییم که بتوانیم مخاطب را با خود و احساسات شخصیت‌ها و موقعیت‌هایی که برای شخصیت‌های داستان تولید کرده‌ایم سهیم کنیم؛ داستان را از منظر روان‌شناختی تحلیل و بررسی نمود و افزود: داستان «او» روایت زندگی کسی است که در قالب کلماتی به‌شدت معنادار خواننده را با بخشی از پشت قاب زندگی زیبا و ولی درعین‌حال بی‌طعم شخصیت داستان آشنا می‌کند و این نشان از قدرت نویسنده است که توانسته تعلیق را به خواننده انتقال دهد و این شک و تردید خواننده را وا می­دارد تا داستان را دنبال نماید.

در بخش دیگر این نشست خانم گلناز توکلیان با خوانش داستان­های «او» و «عطر، طعم، رنگ» حاضران را با موقعیت‌‌ها و شخصیت‌‌های داستان آشنا کرد.

چهارمین نشست رونمایی و نقد و بررسی کتاب، روز یکشنبه 25 آذرماه از ساعت 14 تا 16 در کتابخانه دیپلماتیک مؤسسۀ فرهنگی اکو برگزار خواهد شد.

مؤسسۀ فرهنگى اکو یک نهاد بین‌‌المللى است که با هدف تحکیم قرابت‌‌هاى فرهنگى، هنرى، پژوهشى و ادبی میان کشورهای عضو با دیگر کشورها تأسیس شده است.

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 8+2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 8+2