آخرین مطالب
کد مطلب: 8959
تاریخ انتشار: چهارشنبه 14 آذر 1397
در کتابخانه دیپلماتیک مؤسسه فرهنگی اکو برگزار خواهد شد؛

«نگاهی به حقیقت انسانی از دیدگاه حکمای شرق»

«نگاهی به حقیقت انسانی از دیدگاه حکمای شرق»
اخبار  - نشست‌‌ تخصصی «نگاهی به حقیقت انسانی از دیدگاه حکمای شرق» با سخنرانی دکتر غلامرضا اعوانی، عضو شورای عالی سیاست‌گذاری علم و فرهنگ مؤسسه فرهنگی اکو برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، علوم، مستقیم یا غیرمستقیم با جان آدمی، فضیلت و رذیلت، سعادت و شقاوت، جلال و جمال او مرتبط‌اند. بحث انسان‌‌شناسی علاوه بر اهمیت اخلاقی و ضرورت انطباق اعمال و افعال انسان با هویت وی، از جایگاه ویژه‌‌ای برخوردار است؛ زیرا بدون معرفت انسان، شاخه‌‌های گوناگون علوم انسانی و تجربی به مرتبه کاربردی کامل نمی‌رسند یا به بیراهه می‌‌روند.

دکتر اعوانی، فیلسوف، استاد دانشگاه و چهره ماندگار ایران‌‌زمین، در ششمین نشست از ماه‌‌گفتارهای مؤسسه فرهنگی اکو که روز چهارشنبه 21 آذرماه 1397، از ساعت 14 الی 16 در کتابخانه دیپلماتیک مؤسسه فرهنگی اکو برگزار خواهد شد، راه‌‌های دستیابی به شناخت حقیقی انسان از طریق حس، تجربه، منطق، حکمت، فلسفه و عرفان را با بهره‌‌گیری از معارف الهی تفسیر و تبیین خواهد کرد.

علاقه‌مندان در صورت تمایل به حضور در برنامه نام و نام خانوادگی خود را به شماره 1000088203526 پیامک نمایند یا با شماره تلفن 27673200 تماس حاصل فرمایند.

نشانی: تهران، اقدسیه، خیابان موحد دانش، خیابان نیلوفر، شمارۀ 3، تالار همایش‌‌های دیپلماتیک مؤسسه فرهنگی اکو.

مؤسسۀ فرهنگى اکو یک نهاد بین‌‌المللى که با هدف تحکیم قرابت‌‌هاى فرهنگى، هنرى، پژوهشى و ادبی میان کشورهای عضو با دیگر کشورها تأسیس شده است.

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9+4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9+4