آخرین مطالب
کد مطلب: 8947
تاریخ انتشار: جمعه 25 آبان 1397

مراسم آواى صلح و توران میرهادى برگزار شد

اخبار  - آواى صلح طرحى است که شورای صلح،خانواده،وکودک موسسه ى فرهنگى اکو با همکاری دفتر سازمان ملل درتهران و سفیران صلح و دوستی و با هدف معرفى چهره ها و ایده هاى بشردوستانه که منتج به برقرارى ارتباطات هنرى، فرهنگى بین ملتها می شود، هر ماه برگزار می نماید. آواى صلح آبانماه با تقارن سالروز درگذشت توران میرهادى به این بانوى فرهیخته پرداخت.

این مراسم با سخنرانى دکتر عباس جمالپور با عنوان "هنر،صلح با کائنات است." آغاز گردید. ایشان در بخشى از صحبتهاى خود با اشاره به صداها، گفت: صداهاى بیشمارى در هستى هست که ما انسانها نمى شنویم. پس عدم شنیدن ما دلیل بر نبودن نیست. این مثالی بر صلح کاینات است. که هرگز وجود و عدم وجود را بر توانایی درک نمى داند و ذات هنر بر همین اصل استوار است.

بخش بعدى مراسم پخش کلیپ فیلم توران خانم بود که با حضور تهیه ى کننده، آقاى میرتهماسب نمایش داده شد و سپس دکتر نوش آفرین انصارى با تشکر از ریاست محترم موسسه در وصف سالها همکارى با خانم میرهادى گفت: ٥٦ سال پیش خانم میرهادی گفت باید کارى ماندگار براى کودکان انجام دهیم،تا آیندگان هم از آن بهره ببرند. و این شد که ما عزممان را جزم کردیم و شوراى کتاب را بنا نهادیم. اویک شعارداشت :از غمهاى بزرگ باید کارهاى بزرگ را ساخت.

اجراى نمایش "سیندخت" به دو زبان و سنتور نوازى گروه سفیران صلح و دوستی بخش بعدی مراسم بود.

در پایان هوشنگ مرادى کرمانى و طیبه محمد از اعضای شورای صلح ،خانواده و کودک اکواز شوراى کتاب کودک، خانواده ى مرحوم میرهادى و فرهیختگان حاضر در مراسم تشکر نمود ندو اظهار امیدوارى شد این مراسم نقطه ى عطفى باشد براى همکاریهاى بیشتر در حوزه ى ادبیات کودک و منطقه کشورهاى عضو اکو.

این مراسم با امضاء پوستر و عکس یادگارى به پایان رسید.

 

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7-4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7-4