آخرین مطالب
کد مطلب: 8946
تاریخ انتشار: دوشنبه 21 آبان 1397

آغاز همکاری سفارت کوبا با اکو

اخبار  - الکسیس باندریج وگا سفیر کوبا در تهران پیش از ظهر یکشنبه 97/08/20 با دکتر محمد مهدی مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در محل این نهاد بین المللی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، دکتر مظاهری در این د ر این دیدارتأکید کرد: در کشورهای عضو اکو احساسات خوبی نسبت به ملل و فرهنگ کشورهای امریکای لاتین و کوبا وجود دارد که این مهم زمینه مناسبی را برای همکاری‌های مشترک در زمینه‌های مختلف دیپلماسی عمومی تنظیم می کند

رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در ادامه با اشاره به دیدار‌های خود با بیش از 100 سفیر مقیم تهران تأکید کرد: هم‌اندیشی و تعامل فرهنگی وهنری و ادبی میان ملت‌های مختلف را به عنوان راهبرد مؤسسه فرهنگی اکو همیشه مد نظر قرار داده ایم.

الکسیس باندریج سفیر کوبا در تهران نیز با استقبال از دیدگاه‌ها ی دکتر محمد مهدی مظاهری گفت: سفارت کوبا آمادگی کامل برای همکاری مشترک و ‌گسترده با مؤسسه فرهنگی اکو را درابعاد مختلف هنری وفرهنگی دارد. وی همچنین با قدردانی از رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در موردشخصیت انقلابی وفرهنگی رهبر فقید کوبا افزود: فیدل کاسترو اعتقاد داشت فرهنگ بهترین سپر و شمشیر در انقلاب است.

سفیر کوبا در ادامه با اشاره به تاریخ 20 اکتبر به عنوان روز ملی فرهنگ در کوبا تأکید کرد: امیدوارم دیدار امروز سکوی پرتابی برای معرفی فرهنگ دوکشورکوبا وایران و همچنین حوزه تمدنی اکو باشد.

گفتنی است در پایان این دیدار سفیر کوبا با همراهی دکتر مظاهری از بخش های مختلف ECI بازدید و دفتر یادبود این نهاد بین المللی را امضاء نمود.

 

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9-3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9-3