آخرین مطالب
کد مطلب: 8940
تاریخ انتشار: چهارشنبه 9 آبان 1397

دیدار رئیس مؤسسه فرهنگی اکو با رییس کمیسیون فرهنگی مجلس جمهوری آذربایجان

دیدار رئیس مؤسسه فرهنگی اکو با رییس کمیسیون فرهنگی مجلس جمهوری آذربایجان
اخبار  - رییس مؤسسه فرهنگی اکو و همراهان با رییس کمیسیون فرهنگی مجلس جمهوری آذربایجان ونماینده این کشور در اتحادیه اروپا دیدار و گفتگو نمودند.

پنجشنبه سوم آبان ماه، در دیدار دکتر محمدمهدی مظاهری، رییس مؤسسه فرهنگی اکو، با دکتر رافایل حسین اف رییس کمیسیون فرهنگی مجلس جمهوری آذربایجان که در محل ساختمان تاریخی موزه نظامی گنجوی انجام گرفت، راهکارهای توسعه همکاری های هنری ٫ ادبی و فرهنگی بررسی شد.

در این دیدار که خانم معصومه اقاپور نماینده مجلس شورای اسلامی و اصغر فارسی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو نیز حضور داشتند، دو طرف به تعمیق روابط علمی ، فرهنگی ‌سیاسی با کشورهای عضو اکو بویژه جمهوری آذربایجان وایران تاکید کردند.

رئیس موسسه فرهنگی اکودر این دیدار با اشاره به اشتراکات فرهنگی ، تاریخی ومذهبی دو کشور ایران و آذربایجان برگزاری اجلاس جهانی حقوق بشر ی در باکورا موفقیت آمیز ارزیابی کرد وگفت: پیام این اجلاس ، ایجاد دنیایی مملو از آرامش و امنیت وصلح برای همه انسان‌ها بود.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس جمهوری آذربایجان نیز در خصوص همکاری ها و اقدامات مشترک قابل انجام با موسسه فرهنگی اکو استقبال ‌و اظهارتمایل کرد دکتر رافایل حسین اف به برگزاری همایش های مشترک علمی همچون شمس تبریزی در دانشگاه تبریز و همایش از خورشید تا پروین در آکادمی ملی علوم اشاره کرد و گفت: برگزاری کنفرانس هایی از این قبیل در توسعه و تقویت روابط ادبی و فرهنگی ایران و جمهوری آذربایجان تاثیر شایانی دارد. وی همچنین از برگزاری کنگره نظامی گنجوی در دانشگاه تبریز و بزرگداشت خیام در آکادمی ملی علوم که در آینده ای نزدیک برگزار خواهد شد، اشاره کرد.

بنابر اعلام این خبر، محمد مهدی مظاهری، رییس مؤسسه فرهنگی اکو، خانم معصومه آقاپور علیشاهی، نماینده مجلس و سید ضیاء هاشمی، مدیرعامل ایرنا برای شرکت در ششمین اجلاس بشردوستانه باکو به جمهوری آذربایجان سفر کرده‌اند. این اجلاس با حضور 580 شخصیت جهانی از 97 کشور و 24 نهاد بین‌المللی در مرکز فرهنگی حیدر علی اف برگزار شد.

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6+2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6+2