آخرین مطالب
کد مطلب: 8939
تاریخ انتشار: سه شنبه 8 آبان 1397
‎با هدف گسترش همکاری های فرهنگی و علمی انجام شد:

‎دیدار دکتر مظاهری با رئیس آکادمی علوم آذربایجان در باکو

‎دیدار دکتر مظاهری با رئیس آکادمی علوم آذربایجان در باکو
اخبار  - ‎دکتر محمد مهدی مظاهری رییس مؤسسه فرهنگی اکو با رییس آکادمی ملی علوم جمهوری آذربایجان در باکو دیدار و گفتگو کرد.

‎به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی اکو، روز چهارم آبانماه ۱۳۹۷ طرفین در این دیدار که در بنای تاریخی آکادمی ملی علوم جمهوری آذربایجان انجام شد به بررسی راهکارهای توسعه همکاری های علمی و فرهنگی دو و چند جانبه در میان ده کشور عضو موسسه فرهنگی اکو پرداختند

‎رئیس موسسه فرهنگی اکو در این دیدار به تشریح بخشی از فعالیت های گسترده این نهاد بین المللی در تهران پرداخت و گفت eco شامل 10 کشور از جمله ایران و جمهوری آذربایجان است و در زمینه های هنر، فرهنگ، ادب، ورزش، گردشگری، موزه و کتابخانه ها فعالیت می کند.

‎محمدمهدی مظاهری همچنین با اشاره به اینکه در دو سال اخیر با همکاری سفارت جمهوری آذربایجان در تهران کارهای مشترک خوبی انجام داده ایم ، افزود: برگزاری نمایشگاه عکس از بازی های همبستگی اسلامی در باکو که در نگارخانه بین المللی اکو در تهران برگزار شد، نمونه ای از این همکاری های مشترک است که مورد استقبال قرار گرفت و بسیاری از شخصیت های فرهنگی و دیپلمات‌های مقیم تهران از این نمایشگاه بازدید کردنددر این دیدار هم چنین به تمایل جمهوری اسلامی ایران به تعمیق روابط علمی و فرهنگی با کشورهای همسایه و جمهوری آذربایجان اشاره شد.

دکتر مظاهری در ادامه افزود: شخصیت های علمی و روابط فرهنگی و هنری می توانند نقش تاریخی در سرنوشت کشورها ایفا کنند
‎وی همچنین بر ضرورت ارتباط میان مراکز فرهنگی وهنری وادبی کشورهای عضو تاکید کرد.

دکتر ‎عاکف علی زاده رئیس آکادمی ملی علوم جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار ، ضمن استقبال و ابراز علاقه برای همکاری های علمی فرهنگی و تحقیقاتی با اکو در حوزه های مختلف گفت: می توانیم این همکاریها را با امضای توافقنامه ای گسترش دهیم.

‎وی با اشاره به اینکه جمهوری آذربایجان و ایران کشورهای همسایه هستند و هر دو کشور در حاشیه دریای خزر قرار می گیرند، افزود: امضای کنوانسیون رژِیم حقوقی دریای خزر شرایط خوبی برای همکاری کشورهای حاشیه این دریا در حوزه های مختلف از جمله فرهنگی علمی و تحقیقاتی فراهم کرده است.

‎رئیس آکادمی ملی علوم آذربایجان گفت: نهادهای علمی و تحقیقاتی جمهوری آذربایجان و ایران نیز می توانند در خزر در حوزه های علمی مختلف تحقیقات مشترک انجام دهند.

‎شایان ذکر است دکتر محمد مهدی مظاهری برای شرکت در ششمین اجلاس بشردوستانه باکو به جمهوری آذربایجان سفر کره بود که با حضور 580 شخصیت جهانی از 97 کشور و 24 نهاد بین‌المللی در مرکز فرهنگی حیدر علی اف برگزار شد.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9-4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9-4