آخرین مطالب
کد مطلب: 8935
تاریخ انتشار: یکشنبه 29 مهر 1397

افتتاح مزرعه صلح اکو

اخبار  - تور گردشگرى موسسه ى فرهنگى اکو، با حضور نمایندگان سیاسی خارجی و سازمان های بین المللی مقیم تهران در قالب گروهی 70 نفره درتاریخ ٢٨ مهرماه برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو طى اين تور يكروزه، ديپلماتها و سفراء ضمن افتتاح مزرعه ى صلح اكو، به كاشت پياز زعفران در آن پرداختند و پرچم كشورشان كنار آن نصب کردند. بنا بر همین گزارش در اين مراسم ميهمانان از سياه چادرهاى تركمن كه در ارتفاعات روستا مستقر بودند بازديد كرده و با صنايع دستى و موسيقى آن منطقه آشنا شدند.

همچنین در ادامه اين مراسم پس از قرائت پيام رييس موسسه فرهنگى اكو، از كيك آواى صلح روستا با شعار "دوستى براى همه" توسط سفرا و خانواده دیپلماتها رونمایی شد.

 

متن كامل پيام دکتر مظاهری، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو به شرح زیر است:

 

به نام خدا

امروزه جوامع بشرى بيش از هر زمان ديگرى به روابط انسانى و عاطفى نيازمند است. دوستى از خالص ترين نوع روابط انسانى محسوب مى شود كه موجب گذشت، آرامش، سلامتى و صلح مى گردد. دوستى براى استحكام اجتماعى و تعادل روانى بين جوامع ضروريست. و يكى از شاخصه هاى توسعه و پيشرفت به شمار مى آيد.

برقرارى روابط دوستانه بين كشورهايكى از اهداف ديپلماسى فرهنگى است كه خارج از هرگونه افراطى گرى ، موثر و پايدارخواهد بود.

در موسسه ى فرهنگى اكو بر اين باوريم که با برگزارى نشستهاى علمى - آموزشى و ورزشی، تورهاي تفريحى-گردشگرى و جشنواره هاى فرهنگى-هنرى وادبی اين دوستيها بيشتر خواهد شد. همچنين تداوم مشاركت و حضور شما ديپلماتها و میهمانان گرامى، موجبات شناخت و معرفى فرهنگ فولكولوريك، هنرهاى مردمى و ظرفیت های گردشگرى در هر كشور را فراهم مى نمايد. و دوستيهاى پايدار رابين ملل گسترش مى دهد.

در اينجا لازم مى دانم از شورای صلح ،خانواده و کودک و هم چنین مهندس سجودی كه در برگزارى تور "تهران از زاويه ايى ديگر" وبا معرفى اين منطقه، زمينه ى برپايي تور آواى صلح روستا را فراهم نمودند، قدردانی نمایم

و در پايان مراتب تشكر موسسه ى فرهنگى اكو و همكارانم رااز بخشدار محترم تهران مركزى ، مسئولين محترم تركمان ده( همه سين و هاجرآباد) و مردم خوب و ميهمان نواز اين منطقه اعلام مى نمایم

دكتر محمد مهدى مظاهرى  

رييس موسسه ى فرهنگى اكو

 

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6+3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6+3