آخرین مطالب
کد مطلب: 8932
تاریخ انتشار: چهارشنبه 18 مهر 1397

همکاری اکو و مناطق آزاد برای گسترش "صلح و توسعه"

اخبار  - اجرای پروژه "مشعل صلح، راه ابریشم، راه صلح" در مناطق آزاد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، تفاهم نامه همکاری مؤسسه فرهنگی اکو با دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد پیش از ظهر امروز چهارشنبه 97/07/18 با هدف گسترش "صلح و توسعه" در حوزه تمدنی اکو به امضاء آقایان دکتر محمد مهدی مظاهری و دکتر مرتضی بانک رسید.

دکتر مظاهری طی سخنانی در این مراسم که در محل دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد برگزار شدبه اهمیت و جایگاه دیپلماسی فرهنگی هنری وادبی در جهان امروز و تبین بخشی از اشتراکات فرهنگی هنری وادبی حوزه تمدنی اکو اشاره کرد

رئیس مؤسسه فرهنگی اکو با بیان گوشه مهمی از ظرفیت های فرهنگی و رسانه ای این نهاد بین المللی افزود: امکان ایجاد یک اتحادیه بین المللی فرهنگی در این حوزه تمدنی با استفاده از امکانات مناطق آزاد وجود دارد.

وی همچنین با اشاره به تشکیل فراکسیون گفتمان فرهنگی اکو در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: هم افزایی مناطق آزاد می تواند فرصت های مناسبی را در زمینه تأسیس فدراسیون ورزشی همبستگی کشورهای عضو اکو و همچنین شورای عالی صلح و خانواده در منطقه اکو مهیا نماید.

رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در خاتمه ضمن قدردانی از توجه و اهتمام ویژه آقای بانک مشاور محترم رئیس جمهور ودبیرشورای عالی مناطق آزاد در انعقاد تفاهم نامه با این نهاد بین المللی، اظهار امیدواری کرد همکاری این دو مجموعه فرصت های نوین و جدیدی را در گسترش صلح و توسعه میان کشورهای عضو ایجاد نماید.

بنا بر همین گزارش آقای دکتر بانک دبیرشورای عالی مناطق آزاد نیز در این مراسم با اشاره به حضور تأثیرگذار دکتر مظاهری بر روند حرکتی مؤسسه فرهنگی اکو در دوره جدید گفت: مؤسسه فرهنگی اکو شرایط بسیار متفاوتی را از گذشته با مدیریت آقای دکتر مظاهری که از چهره های خوشنام عرصه دیپلماسی و فرهنگ هستند، تجربه می کند.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه با مؤسسه فرهنگی اکو، افزود: در این تفاهم نامه با شعار گسترش "صلح و توسعه" به دنبال احیای پیوند تاریخی و فرهنگی ملت های حوزه تمدنی اکوهستیم ایشان با اشاره به جایگاه تاریخی جاده ابریشم تأکید کرد: راه صلح اکو را باید با زمینه سازی ایجاد صنایع خلاق فرهنگی مهیا نماییم.

دکتر مرتضی بانک در خاتمه ضمن تشکر مجدد از همراهی مؤسسه فرهنگی اکو در انعقاد این تفاهم نامه اظهار امیدواری کرد: انشاء الله این تفاهم نامه بتواند نمونه خوبی را از همکاری های مشترک در زمینه دیپلماسی فرهنگی به مجامع بین المللی ارائه نماید.

 

 

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6-2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6-2