آخرین مطالب
کد مطلب: 8931
تاریخ انتشار: چهارشنبه 18 مهر 1397
در دیدار سرپرست فرهنگستان هنر و رییس موسسه اکو مطرح شد:

گسترش همکاری‌های مشترک فرهنگستان هنر و اکو

گسترش همکاری‌های مشترک فرهنگستان هنر و اکو
اخبار  - سرپرست فرهنگستان هنر و رییس موسسه فرهنگی اکو دیدار و بر گسترش همکاری‌های مشترک تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، محمد مهدی مظاهری، رئیس موسسه فرهنگی اکو امروز ضمن دیدار با علیرضا اسماعیلی سرپرست فرهنگستان هنر از بخش‌های مختلف این فرهنگستان دیدن کرد.

رییس موسسه اکو با تاکید بر وجود آکادمی‎های تخصصی هم‌تراز فرهنگستان هنر در کشورهای عضو اکو به برقراری ارتباط میان این کشورها و فرهنگستان هنر تاکید کرد و افزود: فرهنگستان هنر دارای پتانسیل و ظرفیت بالایی است و حوزه مکانی این مجموعه و نزدیکی آن با دانشگاه‌ها، مزید علت و مزیت این مجموعه است که امکان برقراری فعالیت‌های هنری موثرتر را فراهم می‌آورد.

علیرضا اسماعیلی، سرپرست فرهنگستان هنر نیز با تاکید بر غنای ایران فرهنگی بر گسترش روابط میان کشورهای این حوزه تاکید کرد و توضیح داد: امید است با همکاری میان دو مجموعه فرهنگستان هنر و موسسه فرهنگی اکو با برگزاری نمایشگاه، نشست‌های تخصصی و کارگاه‌ها میان ما و سایر کشورهای عضو اکو، اتفاقات خوبی برای فرهنگ و هنر کشورمان بیافتد.

وی در ادامه گفت: فرهنگستان هنر با بررسی مکاتب مختلف هنری در سه ساحت هنر، ادب و اندیشه سعی در ایجاد تعالی این حوزه داشته و آمادگی ایجاد تعامل و گفتگوی موثر در این زمینه را دارد.

اسماعیلی افزود: در بخش بین الملل نیز با تمرکز بر حوزه فرهنگی ایران و جهان اسلام فعالیت‌های خوبی صورت گرفته و ما مشتاقیم ارتباط موثرتری در این زمینه برقرار شود. با توجه به میراث مشترک فرهنگی ما با کشورهای عضو اکو زمینه تعاملات فرهنگی و هنری بین فرهنگستان هنر و کشورهای مذکور بسیار بالاست.

در انتهای این نشست که با حضور جمعی از مدیران موسسه اکو و فرهنگستان هنر برگزار شد، دو طرف بر تعامل و همکاری مشترک، میان فرهنگستان هنر و موسسه اکو تاکید و اظهار امیدواری کردند.

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6-4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6-4