آخرین مطالب
کد مطلب: 7905
تاریخ انتشار: پنجشنبه 15 شهریور 1397

موسیقی تجربه ای است فراسوی کلمات

اخبار  - اولین شب موسیقی ایران و چین با عنوان پژواک هزاره در مؤسسه فرهنگی اکو با حضور سفیر چین و سخنرانی رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در شامگاه چهارشنبه 97/06/14 برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، پروفسور لیو مدیر گروه سنتورنوازان چینی در این مراسم با ارائه گزارشی از حرکت هزار ساله ساز سنتور از چین و ایران و بازگشت مجدد این ساز تاریخی را به دستان هنرمندان چینی گرامی داشت.

دکتر مظاهری، رئیس مؤسسه فرهنگی اکودر سخنرانی خود ضمن برشمردن ابعاد شناخت هنری و اهمیت آن در نظام آفرینش ابراز داشت، موسیقی تجربه ای است فراسوی کلمات و تنها می توان آن را حس کرد وی همچنین از موسیقی به عنوان زبانی جهانی یاد کرد و گفت: این زبان مرز، نژاد و سن نمی شناسد و همواره برای همه اقوام قابل درک می باشد.

دکتر مظاهری در ادامه با بیان اینکه مؤسسه فرهنگی اکو نیز برای حفظ میراث فرهنگی مشترک کشورهای عضو و منطقه تلاش می کند از برگزار کنندگان برنامه موسیقی ایران و چین تقدیر کرد.

آقای پانگ سن سفیر چین در ایران نیز طی سخنانی کوتاه در این مراسم ضمن قدردانی از میزبانی و نگاه جامع فرهنگی دکتر مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در گسترش برنامه های مشترک فرهنگی حوزه تمدنی چین و اکو استقبال کرد.

گفتنی است اولین شب موسیقی ایران و چین با عنوان پژواک هزاره به نوازندگی گروهی از بانوان هنرمند چینی با سازهای کلاسیک ایرانی اختصاص داشت که مورد توجه حضار و علاقه مندان قرار گرفت.

 

 

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 8+3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 8+3