آخرین مطالب
کد مطلب: 7901
تاریخ انتشار: چهارشنبه 14 شهریور 1397
با امضای تفاهم نامه ای صورت گرفت؛

گسترش همکاری های اکو و خانه کتاب

گسترش همکاری های اکو و خانه کتاب
اخبار  - مؤسسه فرهنگی اکو و خانه کتاب ایران با امضای تفاهم نامه ای در روز چهارشنبه مورخ 97/06/14 بر گسترش همکاری های فیمابین تأکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، دکتر محمد مهدی مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو طی سخنانی در این مراسم با تأکید بر نامگذاری سال 2018 به عنوان سال کتاب و کتاب خوانی در منطقه اکو، خاطرنشان کرد: حوزه نشر کتاب یکی از مهمترین مؤلفه های اساسی دیپلماسی عمومی و جزء ارکان اصلی اساسنامه مؤسسه فرهنگی اکو است.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت های مهم فرهنگی کشورهای عضو اکو در راهبرد گفتمان فرهنگی با اتحادیه های جهانی، اظهار داشت خانه کتاب می تواند با استفاده از این ظرفیت‌های کم نظیر به تحکیم روابط فرهنگی ایران و کشورهای منطقه اکو بپردازد.

رئیس مؤسسه فرهنگی اکو در خاتمه آمادگی این نهاد بین‌المللی را برای گسترش همکاری‌های مشترک با خانه کتاب در زمینه‌های کتاب در زمینه های کتاب، کتابخوانی، کتابخانه ها و کتابداری اعلام کرد.

حسین پور مدیرعامل خانه کتاب نیز با قدردانی و تشکر از توجه ویژه دکتر مظاهری به حوزه کتاب و کتابخوانی تأکید کرد: راهبرد مؤسسه فرهنگی اکو در دور جدید فرصت کم نظیری را در اختیار جمهوری اسلامی ایران در حوزه دیپلماسی عمومی قرار داده است.

وی همچنین با برشمردن بخشی از برنامه های متنوع و مبتکرانه خانه کتاب ایران در حوزه های بین المللی افزود: امیدوارم تفاهم نامه امضا شده با مؤسسه فرهنگی اکو، مسیر جدیدی را در حوزه گسترش همکاری های بین‌المللی برای خانه کتاب فراهم آورد.

وی در خاتمه آمادگی کامل خانه کتاب ایران را برای گسترش همکاری‌های دو جانبه و چند جانبه با مؤسسه فرهنگی اکو اعلام کرد.

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 7+1

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 7+1