آخرین مطالب
کد مطلب: 7869
تاریخ انتشار: سه شنبه 23 مرداد 1397
تأکید دکتر مظاهری در نشست منظومه صلح؛

ارتباطات هنری عینیت صلح در میان ملتهاست

ارتباطات هنری عینیت صلح در میان ملتهاست
اخبار  - دومین نشست منظومه ى فرهنگ صلح از سرى نشستهاى بین المللى سفیران صلح و دوستى، با حضور مقامات، هنرمندان و فرهیختگان حوزه ى سینما با موضوع بررسى تاثیر سینما بر ایجاد صلح در مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران برگزار شد.

به گزارش پایشگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، در این نشست خانم ماریا دوتسینکو دبیرکل مرکز اطلاعات سازمان ملل در تهران ضمن خوش آمدگویى، پیام دبیرکل سازمان ملل در روزجهانى جوانان را قرائت نمود.

دکتر محمدمهدی مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو نیز طی سخنانی در این نشست با تاکید بر اینکه ارتباطات هنری، عینیت صلح در میان ملتهاست، افزود: فرهنگ با دو بازوی هنر و ادبیات راه برقراری ارتباط با دیگر جوامع را برای بشریت هموار ساخته است. همانطور که حکیم بزرگ فردوسی می فرماید «فرهنگ آرایش جان بود، ز گوهر سخن گفتن آسان بود». ایشان ایشان همچنین با اشاره به تولد جنگها در زمان تفرقه و دوری ملتها از یکدیگر خاطر نشان کرد: «ردپای تاریخی صلح در حوزه تمدنی اکو گواه این موضوع است که ارتباط ملتها و فرهنگاها با شاعران و هنرمندان بسیار آسان است».

سخنران سوم نشست علیرضا پاکدامن مدیرکل دیپلماسى عمومى وزارت امور خارجه بود که ارتباط دیپلماسى عمومى و هنر رامورد بررسى قرار داد.

سپس خانم دکتر طیبه محمد دبیر نشست منظومه ى فرهنک صلح ضمن جمع بندى سخنرانان بخش دیپلماسى، گزارش مشروحى از سلسله نشستهاى منظومه ى فرهنگ صلح را براى حضار قرائت نمود.

در این نشست، رییس انجمن سینمای جوان، تعدادی از کارگردانان، دبیر سرویس خبر خبرگزارى مهر در بخش دوم که مربوط به سینما و صلح مى شد، سخنرانى کردند.

بخش سوم با موضوع، روانشناسى رفتارى، سینما،تبلیغات وصلح بعد از نمایش کلیپ مرتبط با موضوع نشست بود.

در این مراسم به مناسبت روز جهانى جوانان خانم ملیکا صادق زاده که به عنوان جوان ترین نویسنده در سال ٩٧ معرفى گشته و عضو گروه سفیران صلح و دوستى مى باشد متنى را به ٥ زبان قرائت نمود که مورد تشویق حضار قرار رفت.

در پایان مراسم امیر صادقى پیوند ادبیات و هنر با ایجاد صلح و دوستى را با زبان شعر بیان نمود.

نشست بعدى در تاریخ ٣ مهر در مقر مرکز اطلاعات سازمان ملل برگزار خواهد شد.

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6-3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6-3