آخرین مطالب
کد مطلب: 7835
تاریخ انتشار: چهارشنبه 20 تیر 1397
در دیدار دکتر مظاهری با ادواردو لوپز بوسکتس انجام شد:

تأکید سفیر اسپانیا بر گسترش همکاری با اکو

تأکید سفیر اسپانیا بر گسترش همکاری با اکو
اخبار  - ادواردو لوپیز بوسکتس، سفیر اسپانیا در جمهوری اسلامی ایران با حضور در محل مؤسسه فرهنگی اکو با دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس این نهاد بین المللی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، دکتر محمد مهدی مظاهری در این دیدار با اشاره به برگزاری موفق هفته فیلم مشترک اسپانیا - مکزیک در این نهاد بین المللی افزود: رسالت مؤسسه فرهنگی اکو تأکید بر اشتراکات فرهنگی، هنری، ادبی ملت ها است.

وی همچنین ادامه داد: سعدی و سوانتس به عنوان دو چهره شهیر ادبیات ایران و اسپانیا باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرند.

رئیس مؤسسه فرهنگی اکو با یادآوری تجارب فرهنگی سفیر اسپانیا بالاخص در حوزه مطالعات عرب و اسلامی پیشنهاد داد کارهای مشترکی در این زمینه با همکاری این نهاد بین المللی و مؤسسه هنر اسلامی در قم برنامه ریزی و اجرا شود.

سفیر اسپانیا نیز در این دیدار با استقبال از دیدگاه ها و پیشنهادات رئیس مؤسسه فرهنگی اکو گفت: زمینه های خوبی برای همکاری های مشترک طرح شده که علاقه مندیم هر چه سریعتر اجرایی شود. آقای بوسکتس همچنین در پاسخ به دیدگاه های مطرح شده دکتر مظاهری درباره شهر تاریخی "کوردوا" گفت: در سال آینده برنامه فرهنگی زیادی درباره این شهر تاریخی داریم که همکاری مؤسسه فرهنگی اکو در این زمینه می تواند بر غنای آن بیفزاید.

سفیر اسپانیا در خاتمه با تأکید مجدد بر رویکرد مؤثر مؤسسه فرهنگی اکو درباره دیپلماسی عمومی، افزود: این نهاد بین المللی بهترین مکان برای رسیدن به اهداف عالی در زمینه دیپلماسی فرهنگی است.

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 6-1

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 6-1