آخرین مطالب
کد مطلب: 7829
تاریخ انتشار: یکشنبه 10 تیر 1397
همزمان با روز جهانى خدمات عمومى سازمان ملل متحد

نشست منظومه‌ى فرهنگ صلح با سخنرانی رئیس مؤسسه فرهنگی اکو برگزار شد

نشست منظومه‌ى فرهنگ صلح با سخنرانی رئیس مؤسسه فرهنگی اکو برگزار شد
اخبار  - نشست منظومه ى فرهنگ صلح ٤ تیرماه همزمان با روز جهانى خدمات عمومى سازمان ملل متحد، در مرکز اطلاعات سازمان ملل در تهران با حضور جمعى از هنرمندان و شخصیتهاى فرهنگى و دیپلمات برگزار گردید.

سلسله نشستهاى سال ٢٠١٨ با بررسى تاثير هنر بر صلح و با هدف سنجش شاخه هاى مختلف هنر جهت برقرارى دوستى و صلح بين فرهنگها و ارتباطات فرهنگى در سازمان ملل برگزار می شود كه اولين جلسه ى آن در روز دوشنبه ٤ تير ماه ٩٧ تشكيل گرديد.

نماينده ى دبيركل مركز اطلاعات سازمان ملل در تهران، در شروع جلسه ضمن خيرمقدم به حضار از برگزارى اين سلسله نشستها تشكر نمود و برگزارى چنين نشستهايي را جهت برقرارى صلح و دوستى بين ملتها، يكى از بهترين روشها دانست.

سپس طيبه محمد، دبير نشست، ضمن تشكر از حضور مدعوين،گزارشي اجمالى از شروع اين نشستها و ادامه ى آنها و نتيجه ى نشستها را در سال ٢٠٢٠ براى مدعوين توضيح داد.

دکتر محمدمهدی مظاهری، رييس موسسه‌ى فرهنگى اكو، سخنران نخست بود كه با پرداختن به موضوع ارتباطات فرهنگى و تاثير آن بر صلح، با ذكر اين مورد كه فرهنگ امروزه به عنوان قدرت نرم در روابط بين الملل مطرح مى باشد و به عنوان ديپلماسى فرهنگى مورد بحث مى باشد تاكيد نمود: بعنوان رئيس يك نهاد فرهنگى و بين المللى قويا باور دارد با ديپلماسى فرهنگى مى توان تعاملات و مراودات ميان دولتها را تسريع بخشيد و بر عمق و ماندگاري آن افزود.

معاون مديركل ديپلماسى فرهنگى هم آمادگى اين مركز را براى همكاريهاى مشترك در برگزارى مراسمهاى بين المللى در حوزه ى صلح و ادبيات و حمايت از جايزه ى صلح كودك در كشورهاى ديگر را اعلام نمود.

در ادامه این نشست موضوع تلويزيون و تاثير آن بر صلح و موضوع تاثير مد بر ايجاد صلح در دو بخش درون مرزى و فرامرزى بررسی و مورد توجه قرار گرفت.

سپس فرشته طائرپور تهيه كننده ى سينماى كودك، با بيان اين مطلب كه كودكان ما در حال حاضر متوجه بسيارى از مسائل جهانى هستند و بايد بنابه فهم اكنون كودكان برنامه سازى كرد، اين نكته را بسيار حائز اهميت دانست كه نبايد داستانها و قصه هاى محلى را از زندگى كودكان حذف كرد. همانطور كه نبايد زبان محلى آنها فراموش شود.

در پایان این مراسم، از جايزه ى صلح كودك كه با تلاش و همكارى گروه سفيران صلح و دوستى و موسسه ى اين كالچر انجمن فرهنگى ايران و نروژ ثبت و طراحى گرديده رونمايى شد. اين جايزه كه هر ساله درحوزه ى كودك در ٥ شاخه ى هنرى، به برترينها در زمينه ى ترويج ، آموزش و ارائه ى طرحهاى عملى در زمينه صلح و دوستى اهداء مى گردد. همچنین حاضران تابلوى، نقاشى - خطى كه توسط دو هنرمند مشهدى و كاشانى در ضمن برگزارى نشست كار شده بود را امضاء نمودند.

 

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 8-2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 8-2