آخرین مطالب
کد مطلب: 7819
تاریخ انتشار: یکشنبه 20 خرداد 1397
با حضور سفرا و دیپلمات های خارجی برگزار شد:

سمپوزیوم بین المللی شهر آینده در اکو

سمپوزیوم بین المللی شهر آینده در اکو
اخبار  - اولین سمپوزیوم بین المللی شهر آینده (اینترپرت) با حضور جمعی از سفرا و دیپلماتهای خارجی، میهمانان و مسئولان کشوری در مؤسسه فرهنگی اکو برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو، دکتر محمد مهدی مظاهری شامگاه روز شنبه مورخ 97/3/20 طی سخنانی در این مراسم گفت: ماه مبارک رمضان برای مؤسسه فرهنگی اکو ماه بسیار پربرکتی بود، در ابتدای ماه میزبان تشکیل فراکسیون فرهنگی اکو در مجلس شورای اسلامی بودیم و امروز هم در ایام پایانی ماه مبارک رمضان فرصت برگزاری نشست بین المللی شهر آینده (اینترپرت) در مؤسسه فرهنگی اکو فراهم شده است.

رئیس مؤسسه فرهنگی اکو با اشاره به ایجاد تعاملات بین المللی این نهاد بین المللی با اتحادیه های جهانی گفت: اساسنامه مؤسسه ظرفیت کم نظیری را در زمینه ترویج اشتراکات فرهنگی به عنوان پیش نیاز انجام هر اقدام دیگری فراهم ساخته است.

وی تاکید کرد: مؤسسه فرهنگی اکو آماده همکاری با بنیاد جهانی رهبران شهری و تمرکز بر شهرها به عنوان محورهای توسعه پایدار است.

دکتر بهرام زاده معاون پژوهشی بنیاد ایرانشناسی هم ضمن تشکر از دکتر مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو برای برگزاری این نشست بین المللی گفت: توسعه پایدار از الزامات اقتصاد نوین و خلاقانه است و توسعه شهری زمینه ساز اصلی تحقق این توسعه پایدار است.

دکتر علی اکبر حاج محمدی، رئیس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه هم طی سخنانی در این نشست بین المللی ضمن استقبال از مشارکت مؤسسه فرهنگی اکو در پیشبرد اهداف پروژه شهرهای آینده گفت: بسترهای تمدنی نظیر حوزه تمدنی اکو پیش از جغرافیای سیاسی وجود داشته اند و تعاملات فرهنگی فارغ از مرزبندی های کنونی کشورهای در منطقه اکو از قوت و استحکام ریشه داری برخوردار است.

آقای محمدتقی صابری، معاون اداری و مالی وزارت امور خارجه نیز با تشکر از ابتکار عمل مؤسسه فرهنگی اکو در برگزاری نشست بین المللی شهرهای آینده گفت: امیدوارم چنین اقداماتی بتواند امکانی برای شکل گیری دیپلماسی انسجام منطقه ای باشد که در شرایط امروز این بخش از خاورمیانه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

شایان ذکر است در این نشست بین المللی سفرای کشورهای مختلف از جمله آذربایجان، پاکستان، تاجیکستان، تونس و فلسطین حضور داشتند،

در پایان تندیسی ویژه از سوی دکتر مظاهری رئیس مؤسسه فرهنگی اکو و آقای بهرام زاده به شهرداری زنجان به عنوان شهر پیشگام در زمینه توسعه شهری پایدار اهداء شد.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 9+3

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 9+3