آخرین مطالب
کد مطلب: 7811
تاریخ انتشار: دوشنبه 7 خرداد 1397

دیدار رئیس مؤسسه فرهنگی اکو با سفیر برونئی در ایران

دیدار رئیس مؤسسه فرهنگی اکو با سفیر برونئی در ایران
اخبار  - دکتر محمدمهدی مظاهری در روز دوشنبه 7 خرداد 1397 با سفیر برونئی در ایران، دیدار و گفتگو کرد. در این ملاقات که در محل سفارت برونئی در تهران برگزار شد، دو طرف در خصوص برگزاری برنامه های فرهنگی مشترک گفتگو و تبادل نظر کردند.

دکتر مظاهری ضمن تبریک به سفیر برونئی به مناسبت تقبل سمت ریاست آسه آن از ابتدای جولای 2018 توسط این کشور اظهار داشت: "مؤسسه فرهنگی اکو در چارچوب دیپلماسی فرهنگی، به دنبال گسترش و ارتقای سطح روابط خود با کلیه کشورهاست". وی با نامبردن از منطقه کامپونگ آیر در برونئی به عنوان "ونیز شرق"، پیشنهاد کرد نمایشگاه عکسی از جاذبه های گردشگری این کشور در نگارخانه دیپلماتیک اکو برپا شود.

وی با اشاره به موضوع افراطی گری که هم کشورهای عضو اتحادیه آسه آن و هم کشورهای منطقه اکو را درگیر خود کرده است، برگزاری نشستهای هم اندیشان فرهیختگان و دانشگاهیان در حوزه های مختلف از جمله صلح و مبارزه با افراطی گری را از دیگر پتانسیل های همکاری مشترک بر شمرد.

همچنین دکتر مظاهری در ادامه از کشورهای عضو آسه آن دعوت کرد در دوره های آموزشی کوتاه مدتی که در زمینه های مختلف هنر اسلامی به زبان انگلیسی با همکاری مؤسسه فرهنگی اکو و مدرسه اسلامی هنر برگزار می گردد شرکت کنند. برگزاری جشنواره بادبادکهای برونئی در ایران با حضور دیپلماتهای سایر کشورها به همراه خانواده های خود و نیز انتشار "کتاب راهنمای گردشگری اکو و آسه آن" از دیگر مباحث مورد گفتگو دو طرف بود.

متاسان نیز ضمن خوشامدگویی به دکتر مظاهری اظهار داشت: "با توجه به نزدیک شدن روز سالگرد تاسیس اتحادیه آسه آن، امیدواریم بتوانیم با همکاری مؤسسه فرهنگی اکو، این رویداد مهم را با موفقیت برگزار کنیم". همچنین وی با اشاره به تجربه موفق برگزاری هفته فیلم مکزیک در سینمای اسپانیا که با همکاری مؤسسه فرهنگی اکو برگزار گردید، خواستار برگزاری هفته فیلم کشورهای عضو اتحادیه آسه آن در مقر مؤسسه فرهنگی اکو گردید.

متاسان ضمن استقبال از نظرات رئیس مؤسسه فرهنگی اکو برای برگزاری برنامه های مشترک، پیشنهاد کرد تجربه موفق "جام دیپلماتها" در قالب "جام دیپلماتهای اکو و کشورهای آسه آن" تکرار شود.

 

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 8-2

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 8-2