آخرین مطالب
کد مطلب: 7807
تاریخ انتشار: چهارشنبه 2 خرداد 1397
در دیدار سفیر اتریش با دکتر مظاهری مطرح شد:

راه اندازی "توریست سبز" در منطقه اکو

راه اندازی
اخبار  - آقای اشتفان شولتز سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران به همراه آقای الکساندر ریگز مدیر انجمن فرهنگی ایران و اتریش عصر روز چهارشنبه 02/03/97 با حضور در محل مؤسسه فرهنگی اکو با دکتر محمد مهدی مظاهری رئیس این نهاد بین المللی دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی اکو دکتر مظاهری طی سخنانی در این دیدار با تشریح ابعاد مختلف فعالیت های فرهنگی مشترک در حوزه تمدنی اکو خاطرنشان کرد: انجمن فرهنگی ایران و اتریش می تواند منشاء تحولات بیشتری در این زمینه باشد.

رئیس مؤسسه فرهنگی در ادامه با یادآوری نقش اتریش در همکاری با دارالفنون در ایران افزود: امروز هم اتریش می تواند در فعالیت های فرهنگی و هنری در ایران و منطقه اکو بالاخص در زمینه گفتگوی ادیان، موسیقی، هنرهای نمایشی، ادبیات، صلح و دوستی همکاری های مفیدی داشته باشد.

دکتر مظاهری همچنین در بخش دیگری از سخنان به زمینه های مختلف دیپلماسی عمومی در منطقه اکو اشاره کرد و گفت: ترویج نقاط اشتراک فرهنگی، مهمترین هدف مؤسسه فرهنگی اکو در دوره جدید است.

آقای اشتفان شولتز سفیر اتریش نیز در این دیدار با استقبال از نقطه نظرات رئیس مؤسسه فرهنگی اکو گفت: امروز با چهره جدیدی از منطقه تمدنی اکو آشنا شدم.

وی همچنین با اشاره به پیگیری طرح "انرژی سبز" افزود: امیدوارم به زودی با همکاری مؤسسه فرهنگی اکو برنامه "توریست سبز" را در کل کشورهای عضو اکو اجراء نمائیم.

سفیر اتریش همچنین با تجلیل از رویکرد "دیپلماسی عمومی در مؤسسه فرهنگی اکو گفت: گفتگوی ادیان در حوزه منطقه اکو و اتریش قابل برنامه ریزی است تا بصورت گفتمان های رو در رو برقرار شده و تا دسترسی به نقاط مشترک ادیان تداوم بیابد.

آقای الکساندر ریگر معاون سفیر اتریش و مدیر انجمن فرهنگی ایران و اتریش نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از روند مقدمات برگزاری شصتمین سالگرد برقراری ارتباطات فرهنگی ایران و اتریش به رئیس مؤسسه فرهنگی اکو از دکتر مظاهری برای برگزاری هر چه بهتر این مراسم تقاضای همکاری و همفکری لازم را نمود.

گفتنی است در پایان دیدار هیأت دیپلماتیک اتریشی از قسمت های مختلف مؤسسه فرهنگی اکو بازدید و از نزدیک در جریان ظرفیت ها و رویدادهای انجام شده قرار گرفت.

 

  • نسخه چاپی
  • اشتراک گذاری
  • ارسال به دوستان
  • ارسال نظر

نام

آدرس پست الکترونیک  

آدرس وب سایت

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری):

 = 5-4

نام شما (اجباری)  

پست الکترونیک شما (اجباری)  

پست الکترونیک دریافت کننده (اجباری)  

لطفا حاصل عبارت را وارد نمایید (اجباری)

 = 5-4